Kılıçdaroğlu: Ordunun siyasete bulaşması...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Muharrem İnce'yi hedef alan konuşmasına alkış tutmasını eleştirdi: "Ordunun siyasete bulaşması kadar tehlikeli bir şey yoktur."

Kılıçdaroğlu: Ordunun siyasete bulaşması...

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Çananakkale'ye gittiği uçakta gazetecilere açıklamada bulundu. 

Soruları yanıtlayan CHP liderinin açıklaması özetle şöyle:

"Yenikapı'daki mitingde, 'Bir daha bu ülkede darbe olmamasını istiyorsak koşullar bunlar olmalıdır' diye 12 madde sıralamıştık. Örneğin 'yargı bağımsız ve tarafsız olmalıdır' demiştik. 'Medya özgür olmalı' demiştik. 'Camiye, kışlaya, adliyeye siyaset girmesin' demiştik. Getirdikleri düzende devlette liyakat sistemini bitirdiler. TESK'in verdiği iftar sofrasında bu dediğim anlayışın; cami, kışla ve adliyeye siyaset girmemesi anlayışının iflas ettiğini gördük. Bütün bunlar devlette liyakat sisteminin çöktüğünü, devletin bir hükümet devleti olduğunu gösteriyor. Devletin bütün kaynaklarının ve bürokrasinin hükümet için çalıştığını gösteriyor. Ordunun siyasete bulaştırılması kadar tehlikeli bir şey yoktur.

TESK'in Genel Başkanı'nın oğlu AKP'den milletvekili adayı. Kimin parasıyla iftar sofrası kuruyor? Esnafın parasıyla. Acaba o başkan esnafın derdini biliyor mu? Esnafın hangi şartlarda bir yaşam savaşı verdiğini biliyor mu? Esnafın borç batağında olduğunu biliyor mu? O sofra haram sofrası, helal sofrası değil. Devletin generali de, bakanları da aynı sofraya oturup, aynı haram lokmayı yerler."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!