Kılıçdaroğlu o illere öncelik istedi

CHP Grubu'nun basına kapalı bölümünde konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaz döneminde ve seçim öncesinde yapılması gerekenler konusunda milletvekillerine önerilerde bulundu.

Kılıçdaroğlu o illere öncelik istedi

Kılıçdaroğlu, milletvekili çıkarılmayan iller konusunda daha sıkı bir çalışma yürütülmesiniistedi.


 

Edinilen bilgiye göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu, milletvekili çıkarılmayan iller konusunda daha sıkı bir çalışma yürütülmesini, söz konusu illerden sorumlu vekillerin o illere gitmesini istedi. Örgütlenme konusuna önem verilmesini isteyen Kılıçdaroğlu, eksikliklerin tamamlanması gerektiğine dikkat çekti.

Yerel seçimde merkez yoklama, eğilim yoklaması ayrıca anketler yapılacağını kaydeden CHP lideri, vekillerden rapor hazırlamalarını da istedi.

-MASADAN KALKMAYACAĞIZ-

Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'ın yeni anayasa konusundaki sorusuna CHP Genel Başkanı, masadan kalkmayacaklarını, devam edeceklerini belirterek, "Bizim görüşlerimiz belli" dedi. TBMM Başkanıyla yapacağı görüşmeye ilişkin de, "Gelsin, görüşelim" dedi.

Yılmaz'ın Diyarbakır'da, yapılan "Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Konferansı" na ilişkin sorusuna Kılıçdaroğlu, "Bizim görüşlerimiz bellidir. Her toplantıyı muhatap alamayız. Hükümetin ne yapacağını görmemiz lazım. Hükümetin nasıl tavır alacağını görmemiz lazım" yanıtını verdiği öğrenildi.

-KAMP İSTENDİ-

Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu da, "Tatil içerisinde ailelerimizle bir araya gelelim. Kaynaşalım" diyerek kamp yapılmasını önerdi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Milletvekili Nur Serter de, CHP'ye karşı bir saldırı kampanyasının yürütüldüğünü ve bu konuda net bir tavrın alınması gerektiğini söyledi.

Antalya Milletvekili Gürkut Acar da, seçim güvenliğine dikkat çekerek bu konuda hazırladığı kanun teklifi hakkında bilgi verdi. Parmak boyamanın yeniden getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Acar, "Seçmen kütükleri İçişleri Bakanlığına bağlı uygulamayla tespit ediliyor. İçişleri Bakanlığından alınıp seçmen kütüklerin kontrolü YSK'ya verilsin" dedi.

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!