Kılıçdaroğlu'ndan "dershane" eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Akşam yatıyor ve sabah kalkıyor 'dershaneleri kapatacağım' diyor. Ya kimsin sen dershaneleri kapatıyorsun? Dershane bir sonuçtur, başlangıç değildir" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan ''dershane'' eleştirisi

 

Kılıçdaroğlu, sabah havayolu ile geldiği Adana'dan ilk olarak Osmaniye'nin Kadirli ilçesine geçti. Burada belediye başkan adayını tanıtan Kılıçdaroğlu, daha sonra Osmaniye'de düzenlenen programa katıldı. Kapalı Semt Pazarı'nda Osmaniyelilere konuşma yapan Kılıçdaroğlu, dershanelerin kapatılmak istenmesini de eleştirerek, "Çağdaş demokrasilerde bir başbakan, bir konuda karar vermeden önce o işin uzmanlarına sormalı. Kim o işin uzmanı? Bunlar; öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı, o konuda görev üstlenen sivil toplum kuruluşlarıdır. Ama bizimki ne yapıyor? Akşam yatıyor ve sabah kalkıyor 'dershaneleri kapatacağım' diyor. Ya kimsin sen dershaneleri kapatıyorsun? Dershane bir sonuçtur, başlangıç değildir. Hiçbir anne baba çocuğunu gönüllü olarak dershaneye göndermez. Ancak ne yapsın başka çaresi yok. Okulunda yeteri kadar ders verilmezse, bu çocuk üniversiteyi nasıl kazanacak? Mecburen dershaneye gönderiyor. Şimdi artık çağrı yapıyorum. Siz, dershanelere ihtiyaç kalmayacak şekilde eğitim sistemini yeniden düzenleyeceksiniz, CHP de size destek verecek. Bunu yapmıyorsunuz ama ben kapatacağım diyorsun. Oralarda çalışan 50 bin öğretmen, yaklaşık 100 bin kişi var. Ne olacak bunlar? Bunların aileleri ve çocukları yok mu? O nedenle söylüyorum; biz mazlumdan yanayız. Mazlumun yanındayız, zalimin de karşısındayız. Herkes bunu böyle bilsin" dedi.

Konuşmasında belediye başkan adaylarına destek isteyen Kılıçdaroğlu, "Osmaniye'den başlayarak, Türkiye'nin çehresini değiştireceğiz. Destek verin; güçlü ve onurlu Türkiye'yi kuralım" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Osmaniye Belediye Başkan Adayı Mimar Haydar Aktürk'ü tanıttı. Bu arada Kılıçdaroğlu'nun konuşma yaptığı kapalı semt pazarının yanındaki inşatta çalışan işçiler de Kılıçdaroğlu konuşma yaparken işi bırakarak, Kılıçdaroğlu'nu dinledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programının ardından Osmaniye'nin Düziçi ve Bahçe ilçelerine gitmek üzere ayrıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!