Kılıçdaroğlu'ndan Barış Akademisyenleri çağrısı

CHP lideri, KESK, DİSK, TMMOB ve TTB temsilcileri ile bir araya geldi. Emek örgütü temsilcileri, gar katliamının Barış ve Demokrasi Meydanı olması için ve Barış Akademisyenleri'nin göreve iadesi için Kılıçdaroğlu'ndan destek istedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Barış Akademisyenleri çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) kararına karşın Barış Akademisyenleri'nin göreve başlatılmamasının hukuksuzluk olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, 10 Ekim katlimamının yaşandığı alanın yeniden düzenlenmesi için konunun takipçisi olacağını belirtti. Şehir hastaneleri konusunda da Kılıçdaroğlu, dünyanın terkettiği sistemi Türkiye'nin yaşama geçirmeye çalıştığını kaydetti.

Kılıçdaroğlu dün KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz, DİSK Genel Sekreteri Cafer Konca, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve TTB Merkez Konsey Başkanı Sinan Adıyaman'ı parti genel merkezinde kabul etti. Kabulde CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak ile Muharrem Erkek de yer aldı.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, Emek örgütleri, bildiriye imza attıkları için kamudan ihraç edilen akademisyenlerin AYM kararı sonrasında yeniden eski görevlerine döndürülmeleri gerektiğini ifade etti. 12 Eylül sonrasında olduğu gibi yasa ile bunun hızlı bir şekilde yapılması talebini dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yargı kararlarına karşın akademisyenlerin görevlerine başlatılmıyor olmalarının hukuksuzluk olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu akademisyenlerin kendi üniversiteleri yerine başka üniversitelerde göreve başlatılmalarının da ayrı bir cezalandırma, hukuksuzluk olduğunun altını çizdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!