Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kılıçdaroğlu'dan Bursa'da önemli açıklamalar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni ortaöğretim yönetmeliğindeki evlilik tartışması ile ilgili olarak, "Ben bu konuda ihtimal vermiyorum, Sayın bakanın bu konudaki tavra önemli, o da sahip çıkmadı, demek ki böyle bir uygulama söz konusu değil" dedi.

Kılıçdaroğlu'dan Bursa'da önemli açıklamalar

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hayatını kaybeden yakın dostu olan emekli uzman vergi denetmeni Abdullah Güleç'in (61) cenazesine katılmak için Gemlik'e geldi. Çarşı camii'nde kılınacak öğlen namazından önce Kılıçdaroğlu, ilk önce Abdullah Güleç'in ailesine taziyede bulundu.  Ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni ortaöğretim yönetmeliği ile ilgili olarak, "Öncelikle sayın bakanın tavrı ne? Onu görmemiz lazım. Sayın bakan böyle bir uygulamayı uygun görüyor mu görmüyor mu. Ona bakmamız lazım. Kendisinin bir görüşü olmadan bizim yorum yapmamız uygun olmaz. Ben ihtimal vermiyorum. Madem sayın bakan sahip çıkmadı. Demekki böyle bir uygulama söz konusu değil. Böyle bir düzenleme hazırlık söz konusu değil" değerlendirmesinde bulundu.

"BAŞBAKAN İLE GENELKURMAY BAŞKANI ARASINDAKİ 3 SAATLİK GÖRÜŞME NORMALDİR"
Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Necdat Özel arasındaki görüşme hakkında bir açıklama yapılmamasına ilişkin soru üzerine de Kılıçdaroğlu, "Böyle yorumlanmamalı. Sayın genelkurmay başkanı başbakan ile her zaman görüşebilir. Bu görüşmelerden birisi gerçekleşmiştir. Sürenin uzunluğu biraz dikkat çekici. Onun dışında normal bir görüşmedir" diye cevapladı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN CASUS YORUMU
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'la uzun süre çalışan Namık Yalman'ı makam şoförü yapan Kılıçdaroğlu'nun bu tercihi CHP kulislerinde "casus" tartışmasına ilişkin Kılıçdaroğlu, "Bu bir dedikodudur. Dedikodu ile ilgili ne yapılabilir. Dedikodu üzerine yorum yapmak yanlış. Böyle bir haberin bir gazetede manşet olması yanlış" dedi7

"GEMLİK'TE YARGI SONUCUNU BEKLEYECEĞİZ"
Gemlik Belediye Başkanvekilliği seçimlerinde yaşanan olaylar ile ilgili de yorumda bulunan Kılıçdaroğlu, "Gemlik'te belediye, etik dışı davranışlar sonucu AK Parti'ye geçti. Arkadaşlarımız olayı yargıya taşıdı. Milletvekillerimiz yargıda takip ediyorlar. Belli kişilere çıkar sağlandığı yönünde ciddi bazı bulgular var. Onlar yargıya intikal ettirildi. Hep beraber yargı sonucunu bekleyeceğiz" şeklinde konuştu.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU ARKADAŞININ CENAZESİNE KATILDI
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa'nın Gemlik ilçesinde vefat eden eski çalışma arkadaşı Abdullah Güleç'in cenaze törenine katıldı.
Vergi denetmeni arkadaşı Abdullah Güleç'in (61) cenazesine katılmak üzere Gemlik'e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, merhumun eşi Ayşe Güleç ve yakınlarına taziyede bulundu. Kılıçdaroğlu, daha sonra cenaze namazının kılınacağı Merkez Solaksubaşı Camii'ne geçti. Kalabalık grup ile birlikte yürüyen Kılıçdaroğlu'na bir palyaço şeker ikram etti. Kılıçdaroğlu palyaçoya 100 TL bahşiş verirken, çevrede bulunan esnaf ve vatandaşlarla da selamlaştı. Daha sonra cenaze namazını kılan Kılıçdaroğlu, bir
süre arkadaşının tabutunu taşıdı. Cenazenin araca konulmasının ardından eşi Sevim Kılıçdaroğlu ile acılı ailenin yanına giden Kılıçdaroğlu, arkadaşının yakınlarına tekrar başsağlığı dileyerek ilçeden ayrıldı.
 

Kılıçdaroğlu'dan Bursa'da önemli açıklamalar Kılıçdaroğlu'dan Bursa'da önemli açıklamalar Kılıçdaroğlu'dan Bursa'da önemli açıklamalar Kılıçdaroğlu'dan Bursa'da önemli açıklamalar Kılıçdaroğlu'dan Bursa'da önemli açıklamalar
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!