Kestel yıllar sonra hastanesine kavuşuyor! - ÖZEL HABER

Yalnızca Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin polikliniği bulunan Kestel'in hastane özlemi bitiyor. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Kestel ile Gürsu arasına 100 yataklı bir devlet hastanesi yapılacağı müjdesini verirken Başkan Yener Acar, hastanenin Kestel Plaza'nın bulunduğu alana yapılacağını söyledi.

Kestel yıllar sonra hastanesine kavuşuyor! - ÖZEL HABER

 

Rabia DENİZ/BURSADABUGUN.COM


Yalnızca Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin polikliniği bulunduğu Kestel'e 100 yataklı bir hastane yapılacak. Her gün yüzlerce hasta kabul eden poliklinik, yıllardır yüzde 100'e yakın kapasiteyle çalışıyordu. 2007 yılında hizmete giren poliklinikte saat 17.00'den sonra acil durumlarda müdahale edecek doktor bulunamazken, pratisyen ve acil hekiminin bulunmamasına tepki gösteren ilçe halkının beklediği haberi Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç verdi.

2014 YILINDA YAPILACAK

Bursa'nın 50 bin nüfuslu Kestel İlçesi'nde devlet hastanesi olmaması sağlık sorunlarını beraberinde getirirken, Bülent Arınç Kestel'in beklediği müjdeyi verdi. Hastanenin 2014 yılı yatırım planına alındığını açıklayan Arınç, Gürsu ile Kestel arasına yapılacak hastanenin büyük bir eksikliği gidereceğini söyledi.

ARAZİ HAZIR

Özellikle akşam saatlerinde ciddi bir sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, ilçenin entegre bir sağlık tesisine ihtiyacı olduğunu söyledi. Devlet hastanesi için arazi verdiklerini belirten Acar, Kestel Plaza'nın bulunduğu alanın hastane yapılması için ücretsiz olarak vereceklerini açıkladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!