Kestane ve Kestane Şekeri Festivali Kestane sona erdi

Yıldırım Belediyesi ve Bursa Valiliği önderliğinde; Uludağ Üniversitesi, Orman Bölge Müdürlüğü, Kızıklar Kültür ve Dayanışma Derneği, Güney Marmara Aşçılar Derneği, Kardelen, Kafkas, Dağlı, Ferah, İpek, Kestat, Köşk Çiftliği gibi kestane şekeri ve mamulleri imalatçılarının da destek olduğu "Kestane ve Kestane Şekeri Festivali" dün sona erdi.

Kestane ve Kestane Şekeri Festivali Kestane sona erdi

Barış Manço Kültür Merkezi'nde çeşitli etkinliklerle başlayan "Kestane ve Kestane Şekeri Festivali" Fidyekızık'taki kestane ağacı fidesi dikimi ile bitti.
Fidyekızık'taki anaokulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen kestane fidesi dikiminde, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Bursa Vali Yardımcısı Hüseyin Eren, belediye personeli ve meclis üyeleri de hazır bulundu.
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, önümüzdeki yıllarda da düzenlenmesi planlanan "Kestane ve Kestane Şekeri Festivali"nin uluslar arası hale gelmesini istediklerini belirterek, Bursa'nın marka değerlerinden olan kestanenin önemine düzenlenen festivalle, bir kez daha dikkat çektiklerini söyledi.
Bursa Vali Yardımcısı Hüseyin Eren'de Yıldırım Belediyesi'ne, düzenlenen Kestane ve Kestane Şekeri Festivali dolayısıyla teşekkür ederek, kendilerine her zaman destek olacaklarını belirtti.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!