Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Keskin yeni sosyal denge sözleşmesine imza attı

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ile 3. Sosyal Denge Sözleşmesine imzasını attı.

Keskin yeni sosyal denge sözleşmesine imza attı

Bir yıl süre ile geçerli olacak yeni sosyal denge sözleşmesi ile Yıldırım Belediyesi kamu personelinin, özlük hakları iyileştirilerek, ücret dengesizliği ortadan kaldırılmış olacak.
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'in makamında gerçekleştirilen sosyal denge sözleşmesi imza törenine, Başkan Keskin'in yanı sıra,
Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Bem-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Ali Alan, Bem-Bir-Sen Bursa Şube Sekreteri Gülseren Özbek, Bem-Bir-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yıldırım Belediyesi Sendika Komisyon Üyeleri de katıldı.
İmza töreninde konuşma yapan Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, imzalanan sözleşmenin Yıldırım Belediyesi Kamu Personeline hayırlı olmasını temenni ederek, "Yıldırım Belediyesi güzel hizmetlere imza atan başarılı bir belediye. Burada çalışan tüm arkadaşlarımızın hakları bizler için çok önemli. 76 ilde, 2556 belediye ile imzaladığımız sosyal denge sözleşmesini, daha önce de ilk olarak Yıldırım Belediyesi ile imzaladık. Bugün bir yıl süre ile geçerli olacak 3. sözleşmeye Başkanımız Özgen Keskin'le imza atıyoruz. Her zaman diyalog esaslı bir sendika olduk, hoşgörü ve anlayışla imzaladığımız yeni sözleşmede, kamu personelinin hakları daha iyileştirilerek gerekli revize yapılmıştır" dedi.
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'de imzalanan sözleşme ile ücret dengesizliğinin ortadan kaldırıldığını belirterek, " Gönül huzuru ile bu sözleşemeye imza atıyoruz. Başarı alın teri ile doğru orantılıdır. Biz her zaman çalışanın hakkını savunan bir belediye olduk. Hiçbir arkadaşımızın bugüne kadar bizden alacağı olmamıştır. Zaten Türkiye İşverenler Sendikasına da başkanlık etmekteyim. Böylece hem işveren hem de çalışan temsilcisiyim. İmkânlarımız ölçüsünde bu sözleşmeye imzamızı atıyoruz. Daha önce de sosyal denge sözleşmesine ilk olarak biz imza atmıştık, 3. olarak imzaladığımız sözleşmemiz tüm kamu personelimize hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu.
Konuşmaların ardından sözleşmeyi imzalayan Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay el sıkışarak, yeni sosyal denge sözleşmesinin hayırlı olmasını temenni ettiler. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!