Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kesk'ten torba yasa tasarısına tepki

KAMU Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Sivas Şubesi üyeleri, Ak Parti hükümetinin yaklaşık 2 hafta önce TBMM'ye sunduğu torba tasa tasarısına tepki gösterdi.

Kesk'ten torba yasa tasarısına tepki

KESK Sivas Şubesi üyesi 50 kişi kent meydanında yaptığı basın açıklamasında, 15 Mayıs'ta TBMM'ye sunulan torba yasa tasarısını eleştirdi. Başta, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu olmak üzere pek çok kanunda ve kanun hükmünde kararnamede değişikliği öngeren tasarı ile 'Hükümet memuru' yaratılmak istendiği ileri sürüldü.

Grup adına basın bildirisini okuyan SES Genel Eğitim, Basın Yayın ve Sosyal İşler Sekreteri Zülfikar Kartal Akçay, "Ak Parti'nin bu torbasında işe göre personel değil, yandaşa göre iş ve mevki yaratma vardır. Tasarı ile kamu emekçilerinin disiplin cezalarının affı beklentisi de boşa çıkarılmaktadır. Bu torbada fazla mesai ücretinin tamamen kaldırılmasıyla kamu emekçilerinin sefalet koşullarına itilmesi vardır. Bugün kamu emekçileri olarak önümüzde iki yol var. Ya işimize, güvencemize göz koyanlara karşı geleceğimize sahip çıkmak için örgütlü mücadeleyi yükselteceğiz. Ya da Ak Parti'ye biat eden hükümet memurluğu ile güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın gönüllü kulları olacağız" diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!