Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kesintisiz büyüme iş dünyasını sevindirdi

Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, 2009'un son çeyreğinden bu yana 15 çeyrektir kesintisiz devam eden büyümenin büyük bir başarı olduğunu söyledi.

Kesintisiz büyüme iş dünyasını sevindirdi


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) 2013 yılı ikinci çeyrek sonuçları iş dünyasını sevindirdi. Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 4,4 olarak açıklanan büyüme rakamının önemli bir başarı olduğunu söyledi.
Yılın ikinci çeyreğinde ekonomistlerin yüzde 3.5'lik bir büyüme beklediklerinin altını çizen Burkay, "Başarı, tahminleri bile şaşırttı" dedi.
Ekonominin kazandığı çıkışı hissettiklerini, önemli bir büyüme rakamı beklediklerini belirten Burkay şöyle konuştu:
"Görülüyor ki iç talebin büyümeye önemli bir katkısı oldu. Bütün dünya ekonomik ve siyasi anlamda bir belirsizlik sürecinden geçiyor. Bölgemiz ise çok daha karışık. Türkiye, bu küresel ve bölgesel belirsizlik ortamında büyümesini sürdürmüştür. Üstelik de 2009'un son çeyreğinden buyana kesintisiz bir büyüme gerçekleşiyor. Bu, gözardı edilemeyecek bir başarıdır. Büyüme, yıl sonu itibariyle OVP hedefinin altında kalabilir. Zaten bütün gelişmiş piyasalarda büyüme rakamları aşağı doğru revize ediliyor. Hedefin bir miktar altında kalınması normaldir. Ancak bu veriler gösteriyor ki, Türkiye büyüme inadından vazgeçmemiştir. Çabamız artarak sürecektir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!