Kepek problemine gümüş iyonlu şampuan

Bursa'da 33 yıldır tekstil boyahaneciliği yapan kimya mühendisi Mete Tetik, kendi kepek ve konak problemine çare ararken gümüş iyonlu sabun, şampuan ve duş jeli üretti.

Kepek problemine gümüş iyonlu şampuan

Tekstil camiasının buluşları ile yakından tanıdığı Mete Tetik, antibakteriyel kumaş üretirken kullandığı gümüş iyonize tekniği ile sabun, şampuan ve duş jeli üreterek kepek, konak, saç dökülmesi, sedef, egzama, akne, sivilce ve çil tedavisine önemli bir yenilik getirdi.
Gümüşün antibakteriyel özelliğinin asırlardır birçok medeniyetler tarafından kullanıldığına dikkat çeken kimya yüksek mühendisi Mete Tetik, "Biz dünyada Amerika, İtalya gibi gelişmiş teknoloji kullanılan ülkelerde imal edilen ve fiyatı çok yüksek olarak ülkemize ithal edilen bir ürünü, kendi laboratuvarlarımızda üretme başarısını gösterdik" dedi.
Türkiye'de ilk defa gümüş iyonlu sabun ve şampuan üretildiğini anlatan Tetik, "Eczanelerde satılan yerli markalarımızın da bu ürünleri başka ülkelerde fason yaptırdıklarını anladık çünkü biz bu ürünün imalatında tel gümüş kullanmak durumundaydık. Bunu ithal etmek isterken Türkiye'de böyle bir girdinin olmadığını gördük. Gümüşü 40-50 nanometre gibi 1 metrenin milyarda biri küçüklüğe indirerek hazırladığımız ürünlerde iyonize ediyoruz. Gümüşün dünyada asırlardır kullanılan en önemli antibakteriyel madde olduğu zaten biliniyor. Antibakteriyel kumaş dokurken de 1 gram gümüş ile 60 metrekare alanı mikropların yaklaşamadığı ortam haline getiriyoruz. 1979 yılından bu tarafa Bursa'da boyahanecilik işi ile uğraşırken, Türkiye'de reaksiyonu gerçekleştirilemeyen pek çok yardımcı tekstil kimyasalını yerli piyasaya sunmuştuk. Tekstil boyama makineleri, spektral renk ölçüm yazılımı gibi yoğun ar-ge çalışmalarının birçoğu bünyemizde hayat buldu. 2008 yılında da kendi saçlarımdaki konak ve kepek problemlerinin tedavisinde kortizonlu ilaç kullanmam tavsiye edildi. Ben de, bünyemin başka yerlerinde zararları olan bu ağır ilaçları kullanmamak için çare ararken, gümüş iyonlu sabun konusu aklıma geldi. Kendi kimya laboratuvarım ve 8 kişilik mühendis kadromuzda bulunduğu için, Avrupa ve Amerika'da yüksek fiyatlarla satılan gümüş iyonize şampuan ve sabunları üretmeye karar verdik. 3 yılda da kendimizdeki cilt problemlerinin çözümündeki test çalışmaları çok güzel neticeler verince Sağlık Bakanlığına gerekli müracaatımızı yaparak ürünümüzü çıkardık" dedi.
Öte yandan şampuanın sadece eczanelerde satışa sunulduğu, www.dermosilver.com adresinden detaylı bilgi edinilebileceği belirtildi.

Kepek problemine gümüş iyonlu şampuan
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!