Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor

Marmara Belediyeler Birliği Genel Kurulu, Kentsel Dönüşüm temasıyla Bursa Hilton'da yapılacak.

Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor

Marmara Belediyeler Birliği Meclisinin 2013 yılı Olağan 1. Toplantısı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen'in katılımıyla 29-30 Nisan 2013 tarihlerinde Bursa'da yapılacak.

Ana teması "Kentsel Dönüşüm" olan, 233 belediye başkanının yanı sıra ve meclis üyelerinin de katılacağı toplantıda, kentsel dönüşümün önde gelen firmaları da stant açarak çalışmalarını belediye başkanlarına anlatacak. Marmara Belediyeler Birliği genel kurulunda belediye başkanları ve temsilcileri ilk olarak 29 Nisan 17:00-18:00 saatleri arasında Birlik Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başkanlığında meclis ihtisas komisyonları ortak kurul toplantısına katılacak. Belediye başkanlarının fikir alışverişinde bulunacağı toplantının ardından MBB encümen heyeti toplantısı yapılacak. 18:00-19:00 saatleri arasında düzenlenecek encümen heyeti toplantısında, ertesi gün gerçekleştirilecek olan genel kurul öncesi durum değerlendirilmesi yapılarak, Birlik Başkanı Altepe tarafından birlik encümen üyelerine bilgilendirme yapılacak. Marmara Belediyeler Birliği'nin genel kurulu ise 30 Nisan'da yapılacak. Encümen, denetim, ihtisas komisyonları seçimlerinin ardından Çevre ve Şehircilik bakanlığı Genel Müdürü Vedad Gürgen, Kentsel Dönüşüm'de gelinen durumla ilgili belediye başkanlarına bilgi verecek. Belediye Başkanları da söz alarak kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda deneyim paylaşımı yapacak. Toplantı, encümen, denetim, ihtisas komisyonları seçimi ve gündemdeki diğer konuların oylanmasıyla son bulacak.

BAŞKAN ALTEPE: KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNCELİKLİ GÜNDEMİMİZ
Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Marmara Belediyeler Birliği olarak son dört yılda kentsel dönüşümle kalkar olduk. Üç ayrı organizasyonla   'Deprem ve Kentsel Dönüşüm' temasıyla belediye başkanları kampı yaptık. Teknik başkan yardımcıları, imar ve şehircilik müdürleri ile mühendis ve teknik kadrolarıyla sempozyumlar, çalıştaylar, paneller yaparak personelimizi, merkezi idarenin temsilcileriyle buluştuk. Birliğimizin Eminönü'nde bulunan merkez binasında 30'un üzerinde Deprem ve Kentsel Dönüşüm' odaklı eğitim ve seminer programı düzenleyerek kentsel dönüşüm ve imar konuları yönelik yasa ve yönetmeliklerle ilgili eğitim programları ve çeşitli sosyal bilgilendirmeler yaptık. Yine belediyelerimizin ilgili başkan yardımcılarının yanı sıra basın danışmanlarını ve halkla ilişkiler müdürlerini, kentsel dönüşümde dünyanın sayılı örneklerinden biri olan Barselona'ya götürerek, buradaki kentsel dönüşümün halkla ilişkiler boyutuyla ilgili brifing aldırdık. Görevli giden arkadaşlarımızın Türkiye'ye oldukça faydalı bilgilerle döndüğünü gördük. Kentsel dönüşüm Türkiye'nin en önemli gündemidir. Marmara Bölgesi'nin genel olarak Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde olduğu da dikkate alındığında kentsel dönüşümün ne kadar acil bir durum arz ettiği anlaşılacaktır. Kentsel dönüşüm çalışmaları ile sağlıklı mekanlarda sağlıklı nesillerin yetiştirmek belediye başkanları olarak en önemli görevimizdir" dedi.

Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

YGS sınavı ne zaman yapılacak?
YGS başvuru ne zaman yapılacak?
Çalıkuşu 27. bölüm fragmanı izle 24 Nisan 2014
Yeni dizi Paşa Gönlüm 1. bölüm fragmanı izle 24 Nisan 2014
Yasak 2. bölüm full izle, Yasak son bölüm izle 18 Nisan 2014
Yasak 2. bölüm fragmanı ve özeti izle, 18 Nisan 2014
Yalan Dünya 81. bölüm full izle, Yalan Dünya son bölüm izle, 18 Nisan 2014
Yalan Dünya 81. bölüm fragmanı ve özeti izle, 18 Nisan 2014
Böyle Bitmesin 62. bölüm full izle, Böyle Bitmesin son bölüm seyret, 18 Nisan 2014
Böyle Bitmesin 62. bölüm fragmanı ve özeti izle 18 Nisan 2014
Karagül 42. bölüm full izle, Karagül son bölüm izle, 18 Nisan 2014
Karagül 42. bölüm fragmanı ve özeti izle
Dila Hanım 61. bölüm full izle, Dila Hanım son bölüm izle, 18 Nisan 2014
Dila Hanım 61. bölüm fragmanı ve özeti izle 18 Nisan 2014
Huzur Sokağı dizisi 67. bölüm full izle, Huzur Sokağı son bölüm izle, 18 Nisan 2014
Huzur Sokağı dizisi bitiyor mu? Huzur Sokağı final mi yapıyor? 18 Nisan 2014
Medcezir 31. bölüm full izle, Medcezir son bölüm izle, 18 Nisan 2014
Medcezir 31. bölüm fragmanı ve özeti izle 18 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 132 Bölüm - Ölüm karşınızda titreyecek Sultanım
Selim'e itaat - Muhteşem Yüzyıl son bölüm full izle, 16 Nisan 2014
Sultan Süleyman'ın yüreğini dağlayan haber - Muhteşem Yüzyıl son bölüm full izle, 16 Nisan 2014
Güneşi Beklerken 41. bölüm 2. fragmanı izle 20 Nisan 2014