Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor

Marmara Belediyeler Birliği Genel Kurulu, Kentsel Dönüşüm temasıyla Bursa Hilton'da yapılacak.

Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor

Marmara Belediyeler Birliği Meclisinin 2013 yılı Olağan 1. Toplantısı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen'in katılımıyla 29-30 Nisan 2013 tarihlerinde Bursa'da yapılacak.

Ana teması "Kentsel Dönüşüm" olan, 233 belediye başkanının yanı sıra ve meclis üyelerinin de katılacağı toplantıda, kentsel dönüşümün önde gelen firmaları da stant açarak çalışmalarını belediye başkanlarına anlatacak. Marmara Belediyeler Birliği genel kurulunda belediye başkanları ve temsilcileri ilk olarak 29 Nisan 17:00-18:00 saatleri arasında Birlik Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başkanlığında meclis ihtisas komisyonları ortak kurul toplantısına katılacak. Belediye başkanlarının fikir alışverişinde bulunacağı toplantının ardından MBB encümen heyeti toplantısı yapılacak. 18:00-19:00 saatleri arasında düzenlenecek encümen heyeti toplantısında, ertesi gün gerçekleştirilecek olan genel kurul öncesi durum değerlendirilmesi yapılarak, Birlik Başkanı Altepe tarafından birlik encümen üyelerine bilgilendirme yapılacak. Marmara Belediyeler Birliği'nin genel kurulu ise 30 Nisan'da yapılacak. Encümen, denetim, ihtisas komisyonları seçimlerinin ardından Çevre ve Şehircilik bakanlığı Genel Müdürü Vedad Gürgen, Kentsel Dönüşüm'de gelinen durumla ilgili belediye başkanlarına bilgi verecek. Belediye Başkanları da söz alarak kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda deneyim paylaşımı yapacak. Toplantı, encümen, denetim, ihtisas komisyonları seçimi ve gündemdeki diğer konuların oylanmasıyla son bulacak.

BAŞKAN ALTEPE: KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNCELİKLİ GÜNDEMİMİZ
Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Marmara Belediyeler Birliği olarak son dört yılda kentsel dönüşümle kalkar olduk. Üç ayrı organizasyonla   'Deprem ve Kentsel Dönüşüm' temasıyla belediye başkanları kampı yaptık. Teknik başkan yardımcıları, imar ve şehircilik müdürleri ile mühendis ve teknik kadrolarıyla sempozyumlar, çalıştaylar, paneller yaparak personelimizi, merkezi idarenin temsilcileriyle buluştuk. Birliğimizin Eminönü'nde bulunan merkez binasında 30'un üzerinde Deprem ve Kentsel Dönüşüm' odaklı eğitim ve seminer programı düzenleyerek kentsel dönüşüm ve imar konuları yönelik yasa ve yönetmeliklerle ilgili eğitim programları ve çeşitli sosyal bilgilendirmeler yaptık. Yine belediyelerimizin ilgili başkan yardımcılarının yanı sıra basın danışmanlarını ve halkla ilişkiler müdürlerini, kentsel dönüşümde dünyanın sayılı örneklerinden biri olan Barselona'ya götürerek, buradaki kentsel dönüşümün halkla ilişkiler boyutuyla ilgili brifing aldırdık. Görevli giden arkadaşlarımızın Türkiye'ye oldukça faydalı bilgilerle döndüğünü gördük. Kentsel dönüşüm Türkiye'nin en önemli gündemidir. Marmara Bölgesi'nin genel olarak Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde olduğu da dikkate alındığında kentsel dönüşümün ne kadar acil bir durum arz ettiği anlaşılacaktır. Kentsel dönüşüm çalışmaları ile sağlıklı mekanlarda sağlıklı nesillerin yetiştirmek belediye başkanları olarak en önemli görevimizdir" dedi.

Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor Kentsel dönüşüm Bursa'da masaya yatırılıyor
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

YGS sınavı ne zaman yapılacak?
YGS başvuru ne zaman yapılacak?
Arka Sokaklar 327. bölüm fragmanı izle
Not Defteri 5. bölüm full izle, Not Defteri son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Not Defteri 5. bölüm fragmanı izle, 23 Nisan 2014
Kara Para Aşk 7. bölüm full izle, Kara Para Aşk son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Kara Para Aşk 7. bölüm fragmanı ve özeti izle 23 Nisan 2014
Ankara'nın Dikmen'i 7. bölüm full izle, Ankara'nın Dikmeni son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Ankara'nın Dikmen'i 7. bölüm fragmanı ve özeti izle
Kızılelma 15. bölüm full izle, Kızılelma son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Kızılelma dizisi 15. bölüm fragmanı izle 23 Nisan 2014
Sevdaluk 16. bölüm full izle, Sevdaluk son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Sevdaluk 16. bölüm fragmanı ve özeti izle 23 Nisan 2014
Hıyanet Sarmalı 27. bölüm full izle, Hıyanet Sarmalı son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Hıyanet Sarmalı 27. bölüm fragmanı izle 23 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm full izle, Muhteşem Yüzyıl son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm fragmanı ve özeti izle, 23 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm 2. fragmanı izle
Medcezir 32. bölüm fragmanı izle
Güneşi Beklerken 42. bölüm fragmanı full izle
Beni Böyle Sev 57. bölüm fragmanı izle, 28 Nisan 2014
Benim İçin Üzülme 54. bölüm full izle, Benim İçin Üzülme son bölüm izle, 22 Nisan 2014