Kent Konseyi yüzbinlik çevre planı çalışmalarını takip ediyor

Bursa Kent Konseyi, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan '1/100.000 ölçekli Bursa il çevre düzeni planı' çalışmalarını yakından takip ediyor.

Kent Konseyi yüzbinlik çevre planı çalışmalarını takip ediyor

Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan çevre düzeni planının geçen yıl Kent Konseyi Genel Kurulu'nda belirlenen ilkeler çerçevesinde ilerlediğini söyledi. Geçen yıl akademisyenlerden sivil toplum kuruluşlarına kadar kentin tüm dinamiklerinin aylarca süren çalışması sonucunda ilkelerin hazırlandığını hatırlatan Başkan Pala, 55 maddelik genel ilkelerin yaklaşık 700 kişinin katıldığı toplantıda oy birliğiyle kabul edildiğini vurguladı.
Pala, "Çalışmalarımızın her zaman takipçisiyiz. Bursa Kent Konseyi Genel Kurulu'nda kabul edilen 55 madde yeni çalışmaların temelini oluşturdu. Şu an ise Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin koordinasyonunda ve İl Özel İdaresi'nin destekleri ile plan hızla ilerliyor. İstanbul Teknik Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi'nden 55 akademisyen ile çeşitli kuruluşlardan 800 kişilik uzman kadro Bursa'nın yeni anayasasını belirlemek üzere çalışıyor" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!