Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kent Konseyi, Yeni Arnavutluk Hareket Partisi Başkanı Vlashaj'ı ağırladı

Bursa Kent Konseyi'ni (BKK) ziyaret eden Yeni Arnavutluk Hareket Partisi Genel Başkanı Edmond Vlashaj, yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

Kent Konseyi, Yeni Arnavutluk Hareket Partisi Başkanı Vlashaj'ı ağırladı

 

BKK Başkan Yardımcısı Lütfi Taşcı ve Kültür Sanat Çalışma Grubu üyeleri tarafından karşılanan Yeni Arnavutluk Hareket Partisi Genel Başkanı Edmond Vlashaj ve beraberindeki heyet, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yabancı konuklara kent konseylerinin yapısını anlatan Lütfi Taşcı, Bursa Kent Konseyi'nin yaptığı çalışmaları, şehre ve ülkeye sağladığı faydaları anlattı. Bursa Kent Konseyi'nin herkese ve her kesime söz hakkı verdiğini, görüşlerin medeni bir şekilde dile getirildiği ortamlar oluşturduğunu söyleyen Taşcı, 4 meclis, 30 çalışma gurubu ve yüzlerce gönüllüyle beraber binlerce faaliyet düzenlendiğini belirtti. Hızla büyüyen Türkiye'de demokrasi kültürünün gelişimi için kent konseylerinin önemli olduğunu dile getiren Taşcı, Arnavutluk'ta da aynı yapının oluşturulmasında gereken yardımı yapabileceklerini kaydetti.
Yeni Arnavutluk Hareket Partisi Genel Başkanı Edmond Vlashaj ise, ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Ziyaretin ardından BKK Başkan Yardımcısı Taşcı, Yeni Arnavutluk Hareket Partisi Genel Başkanı Vlashaj ve beraberindekiler, Kültür Sanat Çalışma Grubu tarafından açılan sergiyi gezdi. Daha sonra Taşcı, Vlashaj'a Bursa Kent Konseyi'nin çalışmalarını anlatan bir kitap seti hediye etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!