Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kent Konseyi üyeleri anıtsal eserleri inceliyor

Bursa Kent Konseyi Çekirge Çalışma Grubu üyeleri, Tarihçi ve Yazar Erhan Yıldızalp rehberliğinde şehrin manevi ve tarihi değerlerinden olan anıt eserleri gezdi.

Kent Konseyi üyeleri anıtsal eserleri inceliyor

 Bursa'nın sahip olduğu tarihi zenginliklerin topluma tanıtılması amacıyla Çekirge Çalışma Grubu tarafından kültürel gezi düzenlendi. Çekirge Çalışma Grubu Temsilcisi M.Necati Şahin'in kafile başkanlığını yaptığı gezide, Tarihçi ve Yazar Erhan Yıldızalp anıtsal eserler hakkında bilgilerini Kent Konseyi üyeleriyle paylaştı. Eserlerin taşıdığı anlamların ve bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı gezi kapsamında, Abdal Murat, Aydede, Seyid Nasır, Üftade Tekkesi ve Cami, Üçkuzular Türbesi, Mollafenari Cami ve Türbesi, Somuncubaba Evi, Pınarbaşı Mezarlığındaki Koca Mustafa Paşa'nın kabri, Molla İlyas hazretleri ziyaret edildi.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, "Şehrimizde bulunan tarihi ve kültürel mirası iyi tanıyarak dünyaya anlatmak zorundayız. Bursa'nın manevi dinamiklerinin iyi bilinmesi ve dünyaya tanıtılması için çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!