Kemer'de sular durulmuyor

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde alışveriş merkezleri ve hanutçuluğa karşı bir süredir eylem yapan esnaf, bu kez de Tekirova Belde Belediyesi'nin meclis toplantısına katılmak istedi. Belediye Başkanı Ak Partili Yusuf Üras'la konuşmak isteyen esnaf ile belediye personeli arasında arbede çıktı.

Kemer'de sular durulmuyor

 

HEDEFTEKİ İSİM BAŞKAN ÜRAS

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde 2 saat süreyle kepenk kapatarak eylem yapan esnaf sorunlarını Kemer Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Gül'e aktardı. Daha sonra ise esnaf Göynük ve Çamyuva Belediyesi'ne gitti. Belediyelere dilekçe veren esnafın hedefinde ise bu kez GATAB ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras vardı. Tekirova'da buluşan kızgın esnaf, burada belediye meclisine katılmak isteyince belediye personeliyle aralarında arbede çıktı. Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, öğleden sonra kent dışına çıkacağını belirterek, esnafı saat 11.30'da beklediğini söyledi. Bir süre esnafla görüşen Başkan Üras, uçak saatinin yaklaştığını hatırlatarak belediyeden ayrıldı.

ARACIN ÖNÜNÜ KESTİLER

Blediye binası önünde bekleyen bir grup esnaf, Başkan Üras'ın hareket halindeki aracının önüne kesti. Esnafın engelleme çalışmalarına rağmen araç hız kesmedi. Esnafın öfkesi dinmek bilmeyince Üras'ın makam aracı, daha sonra durdu. Araçtan inen Başkan Üras, esnafla konuşmak istedi. Bu sırada belediye personeli ile esnaf grubu arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma arbedeye dönüştü. Esnaf temsilcileri duruma müdahale ederek tarafları sakinleştirdi. Daha sonra belediye önünde toplanan esnaf, basın açıklaması yaparak sorunlarını dile getirdi.

'SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN BURADAYIZ'

"Sorun çözmek için buradayız" diyen Başkan Üras şunları söyledi: "Biz yaklaşımımızı gösterdik. Kimin çözüm istediği ortada. Bu işe siyaset karıştı. Mesele, meclis kararı aldırmak değil. Önemli olan bunu uygulamaktır. Biz, esnafın ayakta durmasından yanayız." Başkan Üras daha sonra aracına binerek belediyeden ayrıldı. Esnaf temsilcileri ise Tekirova Belediye Meclisi'ne katılmak istediklerini belirterek, toplantı salonuna yöneldi. Belediye Başkanı 2. Vekili Fatih Derman yeterli çoğunluk sağlanamadığı için toplantının ertelendiğini söyleyince, esnaf Tekirova Belediyesi'nden ayrıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!