Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Yenikapı'daki araçlarla ilgili açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, israf gerekçesiyle Yenikapı'da sergilediği araçlarla ilgili konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Harcanan her kuruşun hesabını vermekten vazgeçmeyeceğiz" ifadesini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Yenikapı'daki araçlarla ilgili açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kentin 7 Eylül Kurtuluş Günü dolayısıyla bulunduğu Aydın'da, Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında özetle şunları söyledi;

"Yeri geldiğinde kamuoyuna açıklayacağız"

"Hiçbir zaman harcanan her kuruşun hesabını vermekten vazgeçmeyeceğiz. Bu bizim namus borcumuzdur. Vatandaştan para alıyorsan aldığın parayı nereye harcadığını açıklayacaksın. Millet görsün israfı Yenikapı'da görüyorsunuz binlerce araç. Bunları yeri geldiğinde kamuoyuna açıklayacağız.

"Gelin referandum yapalım"

Cumhurbaşkanı cumhurunbaşkanı olmak zorundadır. Tarafsız olması lazım. Siyasi partinin genel başkanı cumhurbaşkanı olamaz. Tarafsız bir cumhurbaşkanı yok. Gelin referandum yapalım cumhurbaşkanı tarafsız mı olsun taraflı mı olsun soralım vatandaşa. Bir partinin genel başkanı mahkemeye hakim tayin edemez. Ben toplumun adalet duygusuna ve vicdanına güveniyorum. 

"Rica ediyorum imzaladığın ikinci kararnameyi de açıkla"

Kalktılar Tank Palet Fabrikası'nı Katar ordusuna peşkeş çektiler. Ben buna itiraz ettim. Haydi diğer fabrikaları sattın, Bir devlet kendi silah fabrikasını başka bir orduya peşkeş çeker mi? Resmi Gazete'yi gösterdim. İkinci bir kararname var bunu saklıyorlar. Bunu gizliyorlar. Katar ordusuna verdiler saklıyorlar. Sayın Erdoğan'a rica ediyorum imzaladığın ikinci kararnameyi de açıkla. 

Adalet ve vicdan en önemli kavramlardan biridir. Umutsuzluğa yer yok, çıkışı hep beraber yapacağız."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!