"Kazanmaktan başka bir şey düşünmüyoruz"

A Milli Takım'ın Macaristan ile oynayacağı kritik maç öncesinde teknik direktör Abdullah Avcı ve Selçuk İnan kameralar karşısına geçti. Avcı, zorlu bir maç oynayacaklarını belirtirken, kazanmaktan başka bir şey düşünmediklerini söyledi.

''Kazanmaktan başka bir şey düşünmüyoruz''

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, takımda birlik ve beraberliğin Macaristan maçına doğru artarak devam ettiğini söyledi.
"Kazanmaktan başka bir şey düşünmüyoruz"

Avcı, aday kadroda yer alan milli futbolcu Selçuk İnan ile birlikte Le Meridien Otel'de düzenlediği basın toplantısında, 10 günlük kamp sürecinin yarın itibariyle tamamlanacağını belirtti. Avcı, ''Özellikle kampa başlarken takımın grup enerjisinin, saha dışında ve içinde beraber hareket etmesi önemliydi. Andorra maçı öncesi ve sonrası ile birlikte yarın akşam oynayacağımız Macaristan karşılaşmasına doğru artarak devam ediyor'' diye konuştu.

Milli takım oyuncularının birlik ve beraberliğinin kendileri için sevindirici olduğunu anlatan Avcı, ''Bizim için çok önemli bir 90 dakika. Maçın ne kadar önemli olduğunu ve konsantrasyon açısından söylememe gerek yok. Oyuncular her şeyin farkında. Maça ve kampa odaklanmaları, bunu devam ettirmeleri bizi sevindiriyor. Bunun için ekstra çaba harcamıyorum. Özellikle yarın oynayacağımız maç teknik ve taktiğin dışında, oyuncuların beraber hareket etmeleri önemli. Bunu sergiliyorlar. Benim ricam, taraftarların Estonya ve Romanya maçlarında olduğu gibi yarın da takımı desteklemeleri. Yarın akşam 50 bin kişinin, oyun nasıl seyrederse seyretsin, nasıl dalgalanmalar olursa olsun bizi sonuna kadar desteklemelerini rica ediyorum'' dedi.

Takım olarak sakin ve sabırlı olacaklarını kaydeden Avcı, ''Uzun bir 90 dakika ama coşkulu olacak. Özellikle hedeflediğimiz 2 maçta 6 puanı yarın akşam cebimize koyup, ondan sonra gelişmeleri takip edip, bu yarışı sonuna kadar kovalamak istiyoruz. Sizlerin ve taraftarların desteği son derece önemli'' diye konuştu.

SELÇUK İNAN: MAÇIN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ
Milli takım oyuncusu Selçuk İnan da Macaristan maçının ne kadar önemli olduğunu bildiklerini dile getirdi.

Selçuk İnan, 8 gündür bir arada olduklarını anlatarak, ''Arkadaşlarımızla her gün yarınki maçı konuşuyoruz. Andorra maçında sadece 3 puan önemliydi. Yarınki karşılaşmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Yarın belki de tarihimizin en önemli maçına çıkacağız. Teknik ekip ve oyuncular olarak hazırız. Taraftarların yoğun desteğine ihtiyacımız var. Yarınki mücadeleyi kazanıp, yolumuza devam etmek istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Emre Belözoğlu ve Mehmet Topal'ın yokluğunda yükünü hafifletecek oyuncunun bulunup bulunmadığı sorusunu Selçuk, ''Mehmet Topal ve Emre Belözoğlu önemli oyuncular. Burası milli takım. O forma kime verilirse altından kalkar. Yanımda kimin oynayacağını hocamız bilir. Kim yanımda oynarsa oynasın, en iyi şekilde görevini yerine getirip kazanmak için her şeyi yapacaktır. Kim oynarsa oynasın, önemli değil. Burası milli takım, herkesin yeri dolabilir'' diye konuştu.

Takımda birlik ve beraberliğin nasıl olduğu sorusu üzerine de Selçuk, ''Çok iyi arkadaşlık var. Bu konuda aslında serzenişte bulunmak istiyorum. Gazetelerde ve televizyonlarda aramızda sorunlar olduğu, kavgalar ettiğimiz yazıldı. İnanın hiçbiri gerçek değil. Bugüne kadar biz dürüst olduk. Zor günlerde milli takım birleştirici oluyor. Bu her gün büyüyerek devam ediyor. Yarınki maçı kazandığımız takdirde arkadaşlık ve oyun anlamında daha iyi milli takım olacağını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!