"Kazanmak zorundayız"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, TFF'nin Türkiye - Macaristan karşılaşması için özel çıkardığı maç kitabında yer alan yazısında, "Umudumuzu bir sonraki etaba taşımak ve iddiamızı artırmak istiyorsak Macaristan maçını kazanmak zorundayız" dedi.

''Kazanmak zorundayız''

Macaristan ile yarın oynanacak 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu maçını kazanmak zorunda olduklarını belirten Demirören, "Benim de aralarında bulunduğum jenerasyonlar, milli takımımızın geçmişindeki en büyük zaferlerinin başında gelen bir Macaristan galibiyetinin destansı anlatımlarıyla büyüdük. Yıl 1956, Macaristan dünyanın en güçlü takımlarından biri ve Dünya Kupası'nın finalisti. Toth, Tichy, Puşkaş, Czibor'un yer aldığı kadroyu milli takımımızın İstanbul'da 3-1 yenişi. Tabii ki o günlerin büyük yankı uyandıran bu muhteşem zaferi, bu günler için yalnızca keyifli bir nostalji. Çünkü aradan tam 67 uzun yıl geçti. O dönemden bu döneme futbol çok farklılaştı ve gelişti. Güç dengeleri de değişti" diye konuştu.

Dünya Kupası'na gidebilmek için zor bir sürecin ve yarışın içerisinde olduklarını vurgulayan Demirören, "Elemelerde beklentilerin gerisinde kaldık. Artık puan kaybetme lüksümüzün olmadığı bir dönemdeyiz. Umudumuzu bir sonraki etaba taşımak ve iddiamızı artırmak istiyorsak bu maçı kazanmak zorundayız. Bunu yapabilecek kadro kalitesine sahibiz. Uluslararası arenadaki yetenekleri, yeterlilikleri ve deneyimlerini değişik platformlarda defalarca göstermiş olan oyuncularımıza güveniyorum. Teknik kadroya inanıyorum" şeklinde konuştu.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise, kitaptaki yazısında, Macaristan maçını kazanarak Dünya Kupası'na gitme hedeflerini sürdüreceklerini söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!