Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev Türkiye'de

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'i resmi törenle karşıladı.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev Türkiye'de

Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Nazarbayev'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önündeki caddede karşılayan süvariler, konuk Cumhurbaşkanına  protokol kapısına kadar eşlik etti.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı  Türkçe "Merhaba asker" diyerek selamladı. Törende tarihte kurulan 16 Türk  devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

Heyetlerin takdiminin ardından, merdivenlerde ülkelerinin bayrakları  önünde tokalaşarak gazetecilere poz veren Erdoğan ve Nazarbayev daha sonra baş  başa görüşmeye geçti. Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Oturumu'na ve anlaşmaların  imza törenine de iştirak edecek Erdoğan ve Nazarbayev, ortak basın toplantısı  düzenleyecek.

Törende Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi  Akar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kültür ve Turizm Bakanı  Mehmet Nuri Ersoy ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan hazır  bulundu.

Erdoğan, Kazakistan Cumhurbas?kanı Nazarbayev'i, Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi'nin ana giriş kapısında karşıladı. Erdoğan ve Nazarbayev'in tören  alanındaki yerlerini almalarının ardından 21 pare top atışı eşliğinde iki ülkenin  milli marşları çalındı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!