Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı

Bursa'nın Orhangazi ilçesindeki trafik kazasında dün gece hayatını kaybeden Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri olan Sıla Daşdemir ve Buse Karakurum'un cenazeleri ailelerine teslim edildi. İki arkadaşın cenazesi memleketlerine aynı cenaze aracı ile birlikte gönderildi.

Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı

Sıla Daşdemir'in babası Vural Daşdemir acı haberi Balıkesir'de aldı. 9. Ana Jet Üst Komutanlığı'nda Hava Kd.Bçvş. olarak görev yapan baba Daşdemir yakınları ile birlikte geldi Orhangazi'ye. Sıla'nın babasından ayrı olan annesi Neşe Ayhan ise acı haberi İzmir'de aldı. Orhangazi'ye geldiğinde sinir krizi geçiren acılı anne Orhangazi Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahale ile sakinleştirildi.


BABA ZOR AYAKTA KALDI
Buse Karakurum'un ailesine ise acı haber Manisa Soma'da ulaştı. Soma Kömür İşletmeleri'nden emekli olan baba Necmi Karakurum yakınlarının desteği ile ayakta durabildi.
Evlat acısı yaşayan Vural Daşdemir ve Necmi Karakurum morg önünde yan yana geldi. Acılı babalar birbirine sarılıp gözyaşı döktüler. Ayakta durmakta güçlük çeken babalara yakınları destek oldu.

SINIF ARKADAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI
Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi olan Sıla ve Buse'yi uğurlamaya arkadaşları da geldi. Arkadaşları Sıla ve Buse'nin Yalova'da aynı evde yaşayarak okula devam ettiklerini, iyi arkadaşlıkları olduğunu ve okulda da neşeli kişilikleri ile bilindiklerini söyledi. Öğrenciler gözyaşlarına hakim olamadılar.
İyi birer arkadaş olan Sıla ve Buse aynı hastanenin morgundan çıkarılıp, aynı araçla memleketlerine gönderildi. Aileler yarın, Sıla'nın İzmir'de, Buse'nin ise Manisa'nın Soma ilçesinde toprağa verileceğini söyledi.
Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. İsmail Adak, Sıla ve Buse'nin okula devamlılığı olan başarılı öğrenciler olduğunu söyledi. Acılarının büyük olduğunu söyleyen Adak, ailelere başsağlığı diledi. Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hüseyin Yıldırım, Endüstri Mühendisliği Bölümü Dekanı Prof.Dr.Rafet Bozdağı da kazada yaşamlarını yitiren gençleri uğurlamaya gelenler arasında yer aldı.


DİN GÖREVLİSİNE TEPKİ
Öte yandan cenazelerin araca bindirilmesinden sonra hastanede görevli din görevlisinin dua etmeden önceki konuşmaları tepkiye neden oldu. Ailelerin çocuklarını uzak şehirlere okuması için gönderdiğini söyleyen din görevlisi Ahmet Yavuz, "Anneleriniz babalarınız sizi okula adam olasınız diye gönderiyor. Siz de böyle boş hayallere kapılmayın" deyince üniversiteli gençler ve yakınları konuşmaya tepki gösterdi. Cenaze yakınları, "Önce sen ahlak dersi al. Ne demek istiyorsun" diye tepki gösterdi. Üniversite görevlilerinin araya girmesiyle din görevlisi dua edemeden konuşmasını kesmek zorunda kaldı. Tepkiler artınca din görevlisi kalabalıktan uzaklaştırıldı.

 

 

 

Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı Kazada ölen üniversiteli gençler için gözyaşı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!