Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kayserispor'a tarihi ceza

Kayserispor'un Maliye'ye 1 Milyon TL 'den fazla ödemesi çıktı. Maliye'ye sunulan beyanın gerçek dışı olduğu saptandı. Başkan, tarihi cezanın gelmesini engelleyemedi.

Kayserispor'a tarihi ceza

ÖDEME EMRİ...

Yıllardır Kayserispor Başkanlığı yapan Recep Mamur, bu kez baltayı taşa vurdu. Maliye Bakanlığı'nın Kayserispor hakkında yaptığı incelemeler neticesinde 2007 yılının 8. ayı, 9. ayı ve 10. ayı beyanlarında hata veya yanlış bulgusuna rastladı. Maliye Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı incelemeler neticesinde beyanlarda yazılı rakamların birbiriyle örtüşmediği saptandı. Bunun üzerine Kayserispor'a 1 Milyon TL üzerinde bir ödeme emri çıkarıldı.

1 AY SÜRE...

15 Aralık 2012 itibariyle Kayserispor'a tebliğ edilen ödeme emri sonrasında büyük telaşa kapılan Kayserispor Başkanı Recep Mamur, muhasebecilerini göndererek "Uzlaşma" yapılmasını istedi. Maliye Bakanlığı Kayseri Defterdarlığı yetkilileri,yapılan görüşmeler sonrasında, ödemenin gerçekleştirilmesi için 1 aylık süre verdi. Kayserispor kulübü, bu süre içerisinde uzlaşılan miktarı Maliye Bakanlığı'na ödemek zorunda. Aksi taktirde, ana para ve faizler tekrardan hesaplanacak ve astronomik bir ödeme yapılması şart konuşacak. Ödemenin yine yapılmaması halinde ise kanuni işlemler başlatılacak.

MENFAATLER...

Her fırsatta Kayserispor menfaatlerini koruyup kolladığı söylenen, Kayserispor'un tek kuruşunun heba olmasını istemediği ifade edilen Başkan Recep Mamur'un 2007 yılında verilen beyana attığı imza ile büyük bir sorumluluğunda altına girmiş oldu. Dernekler Kanunu'na göre yönetilen Kayserispor'a başkanlık yapan Mamur'un bu konuda başının çok ağrıyabileceği akıllara geliyor. Nihayetinde "Görevi kötüye kullanmak"veya "Zarara uğratmak" konusunda yargı önüne çıkma ihtimali yüksek. Kayserispor Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu da, bir önceki gün yaptığı açıklamasında Kayserispor'un borçsuz bir kulüp olduğunu söylemişti. Ortaköylüoğlu'nun bu açıklamasının da ne kadar gerçeği yansıttığı tartışılır hale geldi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!