Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

KAYMAKAMLIK KİRACI, BELEDİYE EV SAHİBİ!

Türkiye genelinde Hükümet konağı olmayan 16 ilçeden biri de Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde bulunuyor. Büyükorhan İlçe Kaymakamlığı, Büyükorhan Belediyesi'nin kiracısı olarak ilçe halkına hizmet vermeye çalışıyor.

KAYMAKAMLIK KİRACI, BELEDİYE EV SAHİBİ!

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa'nın doğusu olarak tabir edilen dağ yöresinin referandumda dikkatleri üzerine çeken ilçesi Büyükorhan'da Kaymakamlık binası sıkıntısı yaşanıyor. Büyükorhan Belediye binasını kullanan ilçe kaymakamlığı, bu kullanım karşılığında kira ödüyor. Büyükorhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün de aralarında bulunduğu tüm kamu kurumlarının Büyükorhan Belediyesi'nin kiracısı olması dikkat çekiyor.
İlçe Kaymakamlığı olarak kullanılan binada kamu kurum ve kuruluşlarının tek göz odada hizmet vermeye çalışması da, hizmet almaya gelen vatandaşların yoğunluğuna neden oluyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen, "Büyükorhan Kaymakamlığı için arsa tahsisi yapıldı. Binanın yapılması için ödenek bekleniyor. Bu ödeneğin gelmesi halinde hemen ihaleye çıkılarak inşaatına başlanacak. Büyükorhan İlçe Emniyet Müdürlüğü de belediyemizin binasını kullanıyor. Fakat, Emniyet'ten herhangi bir kira bedeli almıyoruz. İlçe kaymakamlığı ve diğer kamu kurumlarından kira bedeli alıyoruz. Umuyoruz, en kısa zamanda ödenek gerçekleşir ve hükümet konağımız biran önce ilçemize kazandırılır" dedi.
Öte yandan 2010 yılında yapılan referandumda, yüzde 73 evet oyuyla Bursa'da en fazla yüzde oyu alan ilçe olan Büyükorhan'ın bir hükümet konağının bile olmaması ilçe halkının tepkisine yol açıyor. AK Parti hükümetine güvenlerinin tam olduğunu referandumda gösterdiklerini belirten vatandaşlar, "Biz hükümete karşı görevimizi yaptık. Şimdi hizmet isteme hakkımız var. İlçemizde hükümet konağı olmaması, bu ilçeye ne kadar değer verildiğinin bir göstergesi. Hizmet almak için gittiğimiz Kaymakamlık binasında dar koridorlarda adeta işkence çekiyoruz. İlçemize hükümet konağının biran önce yapılmasını istiyoruz" dediler.

KAYMAKAMLIK KİRACI, BELEDİYE EV SAHİBİ! KAYMAKAMLIK KİRACI, BELEDİYE EV SAHİBİ! KAYMAKAMLIK KİRACI, BELEDİYE EV SAHİBİ!
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!