Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kayıtlı cep telefonu hatları e-Devlet'ten sorgulanacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun "Adıma Kayıtlı Cep Telefonu Hatları Sorgulama Hizmeti" hizmeti e-Devlet kapısından sorgulanmaya başlandı.

Kayıtlı cep telefonu hatları e-Devlet'ten sorgulanacak


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sunulan "Adıma Kayıtlı Cep Telefonu Hatları Sorgulama Hizmeti", e-Devlet Kapısı'ndan sunulmaya başlandı.

e-Devlet Kapısı şifresi, e-İmza, m-imza ve elektronik kimlik kartı seçeneklerinden biri aracılığıyla e-Devlet Kapısı'na giriş yapmış tüm kullanıcılar söz konusu hizmetten yararlanabiliyor.

Bu hizmet aracılığıyla kullanıcılar, üzerlerine kayıtlı bulunan GSM hatlarına dair bilgiye erişerek, kendi bilgileri dışında üzerlerine açılmış hat olup olmadığını öğrenebilmektedirler. Türkiye'de hizmet veren GSM operatörlerinde bulunan kayıtlar sorgulanarak, kullanıcılara hangi operatörde kaç cep telefonu hattına sahip oldukları ve bu hatlara ait numara bilgisi verilmektedir.
www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden erişilen e-Devlet Kapısı'ndan söz konusu hizmeti alabilmek için e-Devlet Kapısının kayıtlı kullanıcısı olmak gerekiyor.

Kayıtlı kullanıcı olmayanlar, en yakın PTT merkezine giderek, e-Devlet Kapısı şifresi alabilirler. Yaklaşık 15 milyon kayıtlı kullanıcının hizmet aldığı e-Devlet Kapısı, aynı zamanda elektronik imza veya mobil imza aracılığıyla da kullanılabiliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!