Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kayıp elektrik bedeline iade

Erzincan'da bir tuğla fabrikası, 69 bin 200 liralık elektrik faturasına yansıtılan 7 bin 853 liralık kayıp kaçak bedelinin iadesi talebiyle açtığı davayı kazandı.

Kayıp elektrik bedeline iade

Erzincan'da 1999 yılından itibaren tuğla üretimi yapan bir şirket, geçen yıl Ekim ayında gelen 69 bin 200 liralık elektrik faturasına yansıtılan 7 bin 853 liralık kayıp kaçak bedeline itiraz etti. Fabrika yetkilileri, bu bedelin iadesi talebiyle, elektrik dağıtım şirketi aleyhine dava açtı.

Tüketici mahkemesi sıfatıyla davaya bakan Erzincan 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, 11 Aralık'taki duruşmada, 7 bin 853 liralık kayıp kaçak bedelinin faiziyle aboneye geri ödenmesine karar verdi.

Yıllık 10 milyon tuğla üreten fabrikanın yönetim kurulu başkanı Hacı Dalar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, aboneden kayıp kaçak bedeli alınmasının haksız bir uygulama olduğunu savunarak, ''Kullanmadığımız halde başkalarının kullandığı bedeli biz ödüyoruz. Bu haksızlık karşısında davayı açtık ve kazandık. Aylık 30-40 bin liralık elektrik faturası ödüyoruz. 4-5 bin liralık kayıp kaçak olarak ödetiliyordu. Daha kayıp kaçak bedeli ödemek istemiyoruz. Bir faturaya dava açtık, birinin üzerinden davayı kazandık. Şimdiki faturalarda kayıp kaçak bedeli olarak gözükmüyor ama bölgesel olarak bu kayıp kaçaklar halkımızdan alınıyor. Bunun alınmamasını istiyoruz'' diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!