Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Katibeye ağlatan veda

Bursa'da beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden ve vasiyeti üzerine organları bağışlanan katibe için adliye önünde tören düzenlendi.

Katibeye ağlatan veda

Arkadaşlarının son yolculuğuna dualarla uğurladığı zabıt katibi Tülay Böyük'ün bugün iç nöbetçi olduğu ortaya çıktı. Nöbete cenazesi gelen Böyük, sempatik ve cana yakın tavırlarının aksine, ilk ve son kez herkesi gözyaşlarına boğdu.
Bursa Adliyesi'nde 6 yıldır zabıt katibi olarak görev yapan 34 yaşındaki Tülay Böyük beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Vasiyeti üzerine organları 6 kişiye umut olan katibe için adliye önünde bir tören düzenlendi. Bugün iç nöbetçi olması dikkatlerden kaçmayan Böyük'ün cenazesi, herkesi gözyaşlarına boğdu.
Saygı duruşunun ardından konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz, " Acımız ve üzüntümüz hem Tülay'ın aramızdan erken ayrılışından hem de çok ani oluşundadır. Biz büyük bir aileyiz. Ailemizin bir parçası olan zabıt katibimiz çalışkanlığı, dürüstlüğü ve yardımsever kişiliği ile hepimizin sevgisini kazanmıştır. Ailesinin üzüntüsünü paylaşıyoruz. Hem de böyle bir evlat yetiştirdikleri için tebrik ediyoruz. Ölüm kaçınılmaz bir son ama Mevlana'nın dediği gibi ölüm, yaradana kavuşmasıdır. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.
Vefat eden katibenin birlikte çalıştığı Cumhuriyet Savcısı Ekrem Şendoğan ve kalem arkadaşı Yeliz Özçelik konuşmakta güçlüt çekerken iyilik timsari Tülay'ı hiç unutmayacaklarını söyledi.
Tören sırasında babası Ahmet Böyük'ün elini hiç bırakmayan 10 yaşındaki Mert'in de annesi için düzenlenen törene katılması herkesi daha da duygulandırdı. Baba-oğlun bu hali herkesi daha da duygulandırdı.
Törene Başsavcısı Namık Yılmaz'ın yanı sıra Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Nizamettin Keleş, komisyon üyesi hakim Mustafa Öztürk, hakim, savcılar, mesai arkadaşları ile ailesi katıldı.
Meslektaşlarının omuzlarında taşınan Tülay Böyük'ün cenazesi, bugün Ortabağlar Mahallesindeki Hayırseverler Camiinde kılanan öğle namazının ardından Cumalıkızık Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Katibeye ağlatan veda Katibeye ağlatan veda Katibeye ağlatan veda Katibeye ağlatan veda Katibeye ağlatan veda Katibeye ağlatan veda Katibeye ağlatan veda Katibeye ağlatan veda Katibeye ağlatan veda Katibeye ağlatan veda
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!