Kasapoğlu: Önemli şampiyonlar yetiştireceğiz

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Marmaris'ten takım ve bireyselde önemli şampiyonlar yetiştireceğiz. Bu potansiyel Marmaris'te var. Marmaris'i bir spor şehri yapmak için Serkan Yazıcı ile çok güzel projelerimiz var." dedi.

Kasapoğlu: Önemli şampiyonlar yetiştireceğiz

Bakan Kasapoğlu, Marmaris ilçesinde Marmaris Gençlikspor ile Ortaca  Belediyespor'un 16 Yaş Altı takımları arasındaki maçı izledi.

Maçın ardından hakemlerle sohbet eden Kasapoğlu, 13 Yaş Altı  takımlarının oyuncularına futbol topu hediye etti, fotoğraf çektirdi.

Genç sporcuların takipçisi olduklarını belirten Kasapoğlu, şunları  söyledi:

"Onlar bizim her şeyimiz, yarınlarımız, geleceğimiz. Onların  imkanlarını artırmak için Serkan Yazıcı ve Mehmet Nil Hıdır'la Marmaris'i ve  Muğla'yı çalıştık. Stat ile ilgili durumu gözden geçirdik. Maalesef Marmaris'e  yakışan tesis değil. En kısa sürede zemini, tribünü çok donanımlı hale  getireceğiz. Bu gençlerimizi çok daha güzel ve güçlü yetiştireceğiz. Marmaris'ten  takım ve bireyselde önemli şampiyonlar yetiştireceğiz. Bu potansiyel Marmaris'te  var. Marmaris'i bir spor şehri yapmak için Serkan Yazıcı ile çok güzel  projelerimiz var."

Kasapoğlu, semt sahaları, semt havuzları gibi birçok spor tesisi  yaparak sporu tabana yayacaklarını, sportif başarıya odaklanacak dönüşümü  sağlayacaklarını dile getirdi.

"Uluslararası organizasyonları Marmaris'te gerçekleştireceğiz"

İzlediği genç sporculardaki potansiyelin kendilerini de motive  ettiğini vurgulayan Kasapoğlu, "Cumhurbaşkanımız spora ve sporcuya çok önem veren  bir isim. Son 17 yılda ülkemizde sportif tesisleşme, dünyanın hiçbir yerinde  olmadığı kadar fazla ve mükemmel halde. Marmaris'te de bu ölçekte çok büyük  dönüşüm gerçekleştireceğiz. Uluslararası organizasyonları Marmaris'te  gerçekleştireceğiz. Buradan yetiştirdiğimiz sporcularla dünyada Marmaris'i spor  markası haline getireceğiz." diye konuştu.

Kasapoğlu daha sonra Beldibi Mahallesi'nde spor tesislerinde  incelemede bulundu.

Cumhur İttifakı'nın AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, Bakan Kasapoğlu'nun ikinci kez Marmaris'e geldiğini belirterek, "Sayın  Bakanımız geçen geldiğinde tesisleri gösterme şansımız olmamıştı. Tesisleri  inceleme fırsatı oldu. Buralara, şampiyonlar çıkaracak tesisler kazandırılacak."  dedi.

Kasapoğlu'na incelemelerinde, Cumhur İttifakı'nın AK Parti Muğla  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır  ve AK Parti Muğla İl Başkanı  Kadem Mete ile partililer de eşlik etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!