Kartepe Bilim Şenliğine yoğun ilgi

Kartepe Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Kartepe Bilim Şenliği, vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Kartepe Bilim Şenliğine yoğun ilgi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen Kartepe Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği işbirliğiyle yürütülen "Düşünen Gençlik Üretiyor" projesinin faaliyetleri arasında yer alan Kartepe Bilim Şenliği, coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi.

13 okul tarafından açılan stantlar vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen bilim şenliğine AK Parti Milletvekili adayı Enver Zengin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün, TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Hanefi Akbulut, TÜGVA Kartepe İlçe Temsilcisi İsmail Yaşar ve davetliler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması sonrasında başlayan Kartepe Bilim Şenliği'nde, sırasıyla TÜGVA Kartepe İlçe Temsilcisi İsmail Yaşar, TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Hanefi Akbulut ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, düzenlenen bilim şenliği hakkında düşüncelerini paylaştılar. Son olarak kürsüye gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, "Geçmiş yıllarda düşünen gençlik istenmiyordu. Bizim zamanımızda bilim adına, üretim adına düşünmesine engel olunan bir gençlik vardı. Şimdi ise düşünen gençlerimizin önü sonuna kadar açıktır. Çocuklarımıza bilim adına ne yapmak isterse buna imkan sağlanıyor. Her yerde çocuklarımızın ufkunu ve vizyonunu geliştirecek bilim fuarları yapılmaktadır" dedi. 

"Başta Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın çocuklarımıza verdiği değer olmak üzere devletimizin bütün imkanları gençlerimize sunulmaktadır" diyen Başkan Üzülmez, "Çocuklarımız bende yapabiliyorum, üretebiliyorum demektedir. Gençlik düşündükçe ülkemizin önü açılmaktadır. Teknoloji yarışlarının yaşandığı günümüzde ülkemizin düşünen gençlere ihtiyacı vardır. Dışa bağımlılığımızın azalması ile bugün İHA'larımız yapılmaktadır. Yapılan teknolojik yatırımlarla kendi teknolojimizi üretiyoruz. Dünya ile yarışabilir duruma geldik. Devletimiz bu yönde gereken desteği vermektedir. Bizden hiçbir şey olmaz düşüncesi ülkemizde bitmiştir. Bizi engellemek isteyen çevreler vardır. Buna izin vermemeliyiz" dedi. 
Konuşmaların ardından Kartepe Bilim Şenliği'nde icatları ile gösteri yapan okulların stantları ilçe protokolü tarafından gezildi. 
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!