Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kars dondu

Sibirya soğuklarının etkisi altında olan Doğ Anadolu Bölgesi'nde yaşam, zor şartlarda sürüyor. Dün gece bölgedeki en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 26 dereceyle yine Kars'ta ölçüldü.

Kars dondu

Kış mevsiminin çetin geçtiği Kars'ta dondurucu soğuklar özellikle gece etkili olmaya devam ediyor. Dün gece sıfırın altında 26 derecenin ölçüldüğü, kar kalınlığının 20 santimi aştığı kentte sular dondu, yollar buz tuttu, taşıtların çalıştırılması sorun oldu. Temizlik işçileri ateş yakarak ısınmaya çalıştı. Sabah erken saatlerde okula giden öğrenciler ise soğuk havada nefes almakta bile güçlük çekti. Manavlar, dükkan içindeki sebze ve meyvelerin üzerine battiye örterek donmasını engellemeye çalıştı.

Öte yandan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü dün gecenin en düşük hava sıcaklıklarının sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 22, Ağrı'da 17, Ardahan'da 14,Muş'ta 6, Erzincan'da 5 ve Iğdır'da 4 dereceyi bulduğunu bildirdi. Yetkililer, bölgenin Sibirya üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altında olduğunu ve bir süre daha devam edeceğini söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!