Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Karpuz çiftçiye umut oldu

Aydın'ın Yenipazar ilçesinde Mustafa Uyaroğlu'na ait arazide uygulamalı üretimi yapılan yeni karpuz çeşidinde başarı sağlandı.

Karpuz çiftçiye umut oldu


Aydın'ın Yenipazar ilçesinde Karpuz Demonstrasyonu kuruldu. Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından fideleri temin edilerek Yenipazarlı Mustafa Uyaroğlu adlı çiftçinin Yenipazar merkez Hükümet Mahallesi'ndeki tarlasında 5 dekarlık alanda kurulan Üstün F1 çeşidi karpuz demonstrasyonunda hasat yapıldı. Hasat esnasında yapılan tarla gününe bölge çiftçileri, Yenipazar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Güner ve İlçe Müdürlüğü personelleri katıldı.
Yenipazar İlçe Müdürü Bülent Güner demonstrasyonu uygulayan çiftçi Mustafa Uyaroğlu'na fide dikim aşamasından hasada kadar göstermiş olduğu gayretli ve özenli çalışma nedeniyle teşekkür etti.
Karpuzu yetiştiren çiftçi Mustafa Uyaroğlu'da demonstrasyonda emeği geçen İlçe Müdürlüğümüz yetkililerine teşekkür ederek "Yıllardan beri karpuz yetiştiririm. Ancak bu çeşitten çok memnun kaldım. Lezzeti ve verimi ile beğendiğim bu çeşidi bundan sonra kendim yetiştirmeye devam edeceğim" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!