Karnesi zayıf olanlara kitap hediyesi

Ordu'da bir kitapçı, karnesinde zayıfı olan öğrencilere kitap hediye etti.

Karnesi zayıf olanlara kitap hediyesi

Ordu'da bir kitapçı, okulların yarı yıl tatiline girmesiyle karnesinde zayıfı olan öğrencilere kitap hediye ediyor.

Karne heyecanı yaşayan öğrenciler, 2012-2013 eğitim öğretim yılının ilk yarı karnesini aldı. Özellikle dersleri iyi olan öğrencilerin ödüllendirildiği karne döneminde, bu kez zayıf notu bulunan öğrencilere hediye verildi. Ordu'da kitap satan esnaf, karnesinde 3 zayıfı olana 1, 4 zayıfı bulunana 2, 10 zayıf getiren öğrenciye ise 10 kitap hediye ediyor.

Konuya ilişkin  kitapçı Ergül Karadeniz, uygulamayla karnesinde zayıfı olan öğrencileri başarıya teşvik etmek istediklerini söyledi.

Karnesinde zayıfı bulunan öğrencilerin önemsenmediklerini düşünmemeleri adına kendilerine kitap hediye ettiklerini anlatan Karadeniz, ''Öğrencilerin getirdikleri zayıfla kendilerini psikolojik olarak geri çekmemesini sağlamaya çalışacağız. Tatil döneminde zayıfı olan öğrencilerin olumsuz bir süreç yaşamamalarını istiyoruz. Böylelikle kendilerini kitap okumaya teşvik etmeye çalışıyoruz'' dedi.

Uygulamayı başarılı bulan öğretmen Nihal Ertürk, başarılı öğrencilerin zaten kitap okuduğunu dile getirerek, ''Özellikle zayıfı olan öğrencilerin desteklenmesi açısından kampanyayı olumlu buluyorum'' diye konuştu.

"ZAYIFI OLAN ÖĞRENCİLER DAHA BAŞARILI OLABİLİR"

12. sınıf öğrencisi Merve Bingöl ise uygulamanın öğrenciler açısından başarılı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Karnem gayet iyi ve takdir aldım. Bundan dolayı da annem ve babam beni ödüllendirecek. Benim zaten kitap okuma alışanlığım var. Ama zayıfı olan öğrenciler için bu uygulama iyi olmuş. Kitap hediyesi ile zayıfı olan öğrenciler daha başarılı olabilirler.''

Karnesinde 4 zayıfı olan 6'ncı sınıf öğrencisi Murat Can Öztürk de, ''Tatilde kitap okuyarak ikinci dönem derslerimi düzelteceğim'' ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!