Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kargoda 100 kilo kaçak et ele geçirildi

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'ndeki bir kargo şirketine gönderilen 100 kilo kaçak eti almaya gelen bir kasap, gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen kasap, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 1279 lira para cezası kesildi.

Kargoda 100 kilo kaçak et ele geçirildi

Bugün saat 15.00 sıralarında Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nü arayan bir kişi, bir kargo şirketine Bursa'dan koliyle kaçak et gönderildiği ihbarında bulundu. Bunun üzerine İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü veterinerleri polisle birlikte kargo şirketine gitti. Koliyi almaya gelen 35 yaşındaki kasap B.M., gözaltına alındı. B.M.'nin teslim almaya geldiği iki ayrı kolide, Bursa'daki T.G. isimli bir kişiye telefonla kilosu 20 liradan sipariş ettiği toplam 100 kilogram işlenmiş bonfilelik et ele geçirildi. Soğuk zincirin bozulduğu ve deforme olduğu belirlenen etten, incelenmek üzere bir miktar numune alındıktan sonra kalanı imha edilmek üzere Marmaris Belediyesi Çöp Arıtma Tesisi'ne götürüldü.

Polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyeye tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan B.M.'ye, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu'na muhalefetten 1279 lira para cezası kesildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!