Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Karar yararlı olacaktır

Bakan Bağış, AB'nin Suriye'ye hava sahasını kapatmış olmasının önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.

Karar yararlı olacaktır

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, TÜRKSAK Vakfı'nın düzenlediği film festivalinin açılışına katılmak için İtalya'nın Milano şehrine gideceğini belirtti.

İtalya seyahatinde çok önemli temaslarda bulunacağını söyleyen Bağış, AB'nin, Suriye'ye hava sahasını kapatmış olması ile ilgili soruya şöyle cevap verdi:

''AB'nin Suriye'ye hava sahasını kapamış olması önemli bir gelişme. Suriye'deki eli kanlı rejimin artık bazı şeylerin farkına varıp, kendi ülkesi içerisindeki yanlış uygulamalarına son vermesi ve Suriye halkının taleplerine kulak vermesi gerekir. AB'nin bu son kararı da Suriye'deki dikta rejimini ve onu destekleyen uluslararası camianın bazı şeyleri algılaması açısından yararlı olacaktır. Biz Suriye'de huzur istiyoruz. Suriye'deki komşularımızın barış içinde yaşamasını istiyoruz. Türkiye'nin Suriye ile savaşmak gibi bir beklentisi yok. Ama Suriye'deki yangının sönmesini çok önemsiyoruz. Orada devletin kendi şehirlerini bombalamasını, yüzbinlerce insanın Türkiye'ye ve diğer ülkelere kaçmasını buna dünyanın seyirci kalmasını 21. yüzyılın insan haklarına uygun bulmuyoruz.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!