Karapınar Mahallesi can simidi arıyor - ÖZEL HABER

Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Karapınar ve Değirmenönü mahallelerinin arasından geçen dere üzerine yapılması istenen köprü, hem Ankara Yolu trafiğini hafifletecek, hem de iki mahalleyi birleştirecek. Yetkililer ise, köprü yapma taraftarı değil.

Karapınar Mahallesi can simidi arıyor - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM
Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi muhtarı Nusret Karabulut, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, mahallenin 1989 seçimlerinde mahalle olduğunu, 20 bin nüfusu bulunan mahallede 3 dönemden buyana muhtarlık yaptığını söyledi.

4 İLÇE NÜFUSUNA SAHİP AMA BİR PTT'Sİ YOK
Yıldırım Belediyesi tarafından 260 metrekare üzerine 2 katlı mahalle konağı yapıldığını ifade eden Nusret Karabulut, "Hizmetlerinden dolayı belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Mahalle konağımıza PTT tahsilat bürosu istedik. Ama bir netice alamadık. 4 dağ ilçesi olan Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık ilçelerinden daha fazla nüfusumuz olmasına rağmen bir PTT tahsilat büromuz yok. Bu ilçelerde ise en az 4 PTT Şubesi bulunuyor. Biz yeri hazırladık. PTT yetkilileri, bize 1 ayda 10 bin fatura doldurulması gerektiğini, aksi halde tahsilat bürosu açamayacaklarını söylüyor. Kusura bakmasınlar bu bir kandırmacadır. 4 ilçenin nüfusu kadar bir mahalleye PTT memuru alamıyorsam. Amaç meyve yemekse ben anlatıyorum ama bağcıyı dökmek olmadığına inanıyorum" dedi.

PROJESİ HAZIR OLAN LİSENİN TEMELİ NEDEN ATILMIYOR?
1990 yılında kurulan Veteriner Fakültesi'nin başka yere taşınmasından dolayı yerin boş kaldığını belirten Karabulut, "Buraya Sağlık Meslek Lisesi yapılacağı söylenmişti. 2 yıl proje bekledik. En son endüstri meslek lisesine çevirdiklerini söylediler. Artık 21 dönümlük araziye lise temelinin atılmasını istiyoruz. Lise için projenin hazırlanmasına rağmen temelinin neden atılmadığını bilemiyorum. İl ve ilçe milli eğitim bu konuda gevşek davranıyor" diye konuştu.

KARAPINAR'DA OLAN NİLÜFER'DE YOK
Karapınar ve Değirmenönü mahallelerinin arasından geçen dere üzerine köprü yapılmasını istediklerine işaret eden Karabulut, "Karapınar Mahallesi'nin 20 bin, Değirmenönü Mahallesi'nin ise 30 bin nüfusu var. 2 mahallemiz 8-10 ilçe nüfusuna bedel. Bu iki mahalleyi birleştirecek bir araç köprümüz yok. Eğer bu köprü olursa Ankara Yolu'nu günlük 300 araçtan kurtararak trafiği rahatlatacak. Deli çayı üzerine yapılmasını istediğimiz köprü için en az 5 dilekçe verdik. Belediye başkanları ve milletvekillerinin de katıldığı bir açılışta iki mahallenin muhtarı olarak kürsüden seslenerek köprü istediğimizi ifade ettik. Belediye başkanları ve milletvekillerimiz, köprü sözü verdiler. Ama bir türlü köprümüz yapılmıyor. Bizim dilekçelerimize 'İşleme alındı, takip ediliyor' diye cevap yazıyorlar. Karapınar'da olan Nilüfer'de yok. Nilüfer'de yüzünüz gülsün değil, Karapınar'da yüzünüz gülsün diyorum" şeklinde konuştu.
 

Karapınar Mahallesi can simidi arıyor - ÖZEL HABER Karapınar Mahallesi can simidi arıyor - ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!