Karadeniz 5. Kitap Fuarı başladı!

Karadeniz'in en önemli kitap fuarı başladı. 220 yayınevinin katıldığı fuarda, panel, söyleşi ve atölye çalışmalarından oluşan 70 etkinlik gerçekleştirilecek.

Karadeniz 5. Kitap Fuarı başladı!

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından düzenlenen  Karadeniz 5'inci Kitap Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı. Samsun Valisi Osman Kaymak, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde  gerçekleştirilen fuarın açılışında, Samsun'un bir fuarlar şehri olduğunu  belirterek, kitap fuarı düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Samsun'un hem şehir hem de öğrenci potansiyeliyle bu tip  organizasyonları kaldırabilecek kapasitesi bulunduğuna işaret eden Kaymak, konumu  itibarıyla da çevre illerden gelen ziyaretçilerin kolayca fuarı ziyaret  edebileceğini söyledi.

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk de yayıncılık  sektörünün bir kamu hizmeti gibi görülmesi ve desteklenmesi gerektiğini belirtti.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı, kitap ve süreli  yayınlarda KDV oranını sıfırlayan müjdeye de değinen Kocatürk, bu muafiyetin  yayıncılık sektörü için oldukça önemli olduğunu dile getirdi.

Kenan Kocatürk, "Sektörümüz pek çok sorunla boğuşurken,  Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği KDV muafiyeti sektörümüze nefes aldıracak ve  kültür hayatımıza büyük katkı sağlayacaktır. Yaratıcı endüstrilerin  geliştirilmesi ve çeşitliliğin artırılması için yaratıcılığın önündeki vergi  yüklerini kaldırmalıyız." dedi.

Karadeniz'de kitap dolu günler

Bu yıl 9 gün sürecek fuarda, aralarında İlber Ortaylı, Yılmaz Özdil,  Ercan Kesal, Şükrü Erbaş, İpek Çalışlar, Ahmet Şimşirgil ve İsmail Saymaz gibi  pek çok yazar, akademisyen ve şair okurlarıyla buluşacak. 220 yayınevinin katıldığı fuarda, panel, söyleşi, atölye çalışması ve  çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliği düzenlenecek.Girişin ve tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu Karadeniz Kitap Fuarı,  her gün 10.00-19.30 saatleri arasında ziyarete açık kalacak.Tramvayla fuar alanına ulaşmak isteyen kitapseverler de Tekkeköy  durağında inerek fuarı gezme imkanı bulabilecek. Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği, Samsun Valiliği ile Büyükşehir  Belediyesinin destekleriyle düzenlenen fuar, 24 Şubat'a kadar açık kalacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!