Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Karabük kayak turizmini çeşitlendirecek

Karabük'ün 2 bin metre ile en yüksek noktası olan Keltepe mevkisinde kurulan Keltepe Kayak Merkezi, yapılacak yatırımlarla 4 mevsim hizmet verecek. Karabük Valisi Fuat Gürel, kayak turizmini çeşitlendirmek ve kayak merkezinin dört mevsim hizmet vermesi amacıyla yapılması planlanan yatırım çalışmalarını yerinde inceleyerek beraberindeki heyet ile birlikte değerlendirmelerde bulundu.

Karabük kayak turizmini çeşitlendirecek

Karabük Valisi Fuat Gürel, Keltepe bölgesinin alternatif turizm potansiyelini ortaya çıkaracak ve Keltepe Kayak Merkezi'ni kayak turizminin yanı sıra doğa turizminde yeni bir cazibe merkezi haline gelmesi amacıyla yapılması düşünülen bungalov evler, sportif tesisler, kamp alanları, treking alanları, bisiklet parkurları ve sosyal tesislerin yapılması planlanan alanlarda incelemelerde bulunarak fikir alışverişinde bulundu.

Ayrıca İl Özel İdaresi tarafından kayak merkezi yolunda yapımı devam eden asfalt çalışmaları, çevre düzenlemesi ve otopark düzenlemesi işlerinde de incelemelerde bulunan Vali Gürel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

KELTEPE DÖRT MEVSİM HİZMET VERECEK

Yapılan incelemelerin ardından planlanan yatırımlarla ilgili olarak gerekli projelendirme çalışmalarının yapılması talimatını veren Vali Gürel, "Planladığımız bu projelerimiz gerçekleştiğinde Keltepe bölgesi ve kayak merkezimiz ülkemizin ve bölgemizin kayak ve doğa turizminde yeni cazibe merkezi haline gelecek. Buradaki en büyük sıkıntımız konaklama imkanımızın olmamasıydı inşallah bu eksikliğimizi de giderdiğimiz zaman Keltepe ve kayak merkezimiz dört mevsim hizmet verecek" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!