Kara, Belçika'da terörü anlattı

TBMM Belçika Dostluk Grubu Başkanı Tülin Erkal Kara, Belçika Parlamentosu'nda bir süre önce Senato Dışişleri Komisyonu'na sunulan ve Türkiye'deki terör meselesini ilgilendiren karar tasarısı hakkında bu ülkede temaslarda bulundu.

Kara, Belçika'da terörü anlattı

Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ile TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in özel temsilcisi olarak Brüksel'de iki gün boyunca süren görüşmeler yapan Bursa Milletvekili Erkal Kara ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Belçika Senatosu Başkanı Sabine de Bethune ve Belçika Temsilciler Meclisi Başkanı Andre Flahaut ile görüştü. Vekil Kara, karar tasarısı sahiplerinden Belçika Senatosu Dış İlişkiler ve Savunma Komisyonu Başkanı Karl Vanlouwe ile de bu konuyu ele aldı. Kara ve Bozkır, görüşülen tüm grup başkanlarının tasarıyı bu haliyle reddecekleri yönünde grup kararı aldıklarını, düzeltmeler yapılsa bile tasarıyı reddeceklerini belirttiklerini söyledi.
Milletvekili Erkal Kara, Brüksel'de yaptığı konuşmada, "Ben Belçika'da bu ülkede doğdum büyüdüm ve Türkiye'ye dönerek siyasete atıldım. Babam hep, kızım buraya devletten birileri gelse de derdimizi dinlese derdi. İşte devlet her zaman burada ve halkın her türlü meselesi ile ilgileniyor" dedi.
Belçika Parlamentosu'ndaki önde gelen siyasi parti yetkilileriyle de görüşmeler yapan Kara, ayrıca Brüksel Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'ni de ziyaret etti. Kara, Kültür Merkezi'nin Müdürü Rahmi Göktaş ve Merkez çalışanlarıyla biraraya gelerek merkezin Belçika'daki ve dünyadaki faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!