Kar kâbus olmadı

Bursa'da 3 gündür etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, Osmangazi Belediyesi aldığı tedbirlerle kent içi ulaşımda sorun yaşanmasının önüne geçti.

Kar kâbus olmadı

İlçe genelinde 60 personel ve 12 araçla yol açma ve tuzlama çalışmalarını, 3 vardiya olarak aralıksız sürdüren Osmangazi Belediyesi, ilçedeki tüm cadde ve sokakları trafiğe açık tuttu.
Osmangazi Belediyesi, kar, buzlanma ve don olayına karşı önceden aldığı tedbirleri kar yağışının başlamasıyla birlikte uygulamaya başladı. 3 vardiya olarak kesintisiz görev yapan ekipler, tüm cadde sokak ve köy yollarını ulaşıma açık tutmak için çalışıyor.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kar yağışıyla birlikte belediye olarak tüm önlemleri uygulamaya aldıklarını belirterek, stoklanan 300 ton kaya tuzunun buzlanma ve don riskine karşı cadde ve sokaklara döküldüğünü, Valilik binası, Kaymakamlık binası, okullar, hastaneler, mahalle muhtarlıkları ve resmi kurumlara da tuz verildiğini aktardı. Vatandaşların kar yağışı nedeniyle mağdur olmamaları için, ekiplerin 24 saat esasına göre aralıksız olarak çalıştığına dikkati çeken Başkan Dündar, "Çok şükür böylesi yoğun bir yağış olmasına rağmen, aldığımız önlemler sayesinde, Osmangazi olarak önemli sorunlar yaşamadık. Cadde ve sokakları tuzlayarak, donma ve buzlanmaya karşı gereken önlemler alındı. Ekiplerimiz, 24 saat esasına göre görevlerini sürdürüyor. Olumsuz hava koşullarından vatandaşımızı olabildiğince korumanın gayreti içerisindeyiz" dedi. 
Öte yandan Osmangazi Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yücel Beşli, 24 saat esasına göre görev yapan personele helva dağıttı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!