Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kaplanlar Soğutma afet eğitim projesi başlattı

İnsana değer verme ve değerlerini koruma bilinci ile soğutma sektöründe öncü bir kuruluş olarak 1978 yılında kurulan Kaplanlar Soğutma, topraklarının büyük çoğunluğu deprem bölgesinde yer alan Türkiye'de afetlere karşın bilincin oluşturulması için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaplanlar Soğutma afet eğitim projesi başlattı

Depreme karşı bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin katılımı ile yapılan son eğitimlerde; deprem, yangın, sel gibi afetlere karşı işyerleri ve evlerde alınması gereken tedbirler paylaşıldı.
Bursa'da kurulu bulunan afet merkezleri ile ilgili de bilgilendirmenin yapıldığı eğitimlerde videolar ve interaktif sunumlar da gösterildi.
Deprem ve afet bilincinin tüm bireylerde bulunması gerektiğini ifade eden Kaplanlar Soğutma Genel Müdürü Duygu Kaplan; "Kaplanlar Soğutma olarak tüm ailemizin gerek iş alanındaki yetkinlikleri gerekse hayatın gereği olan afet, yangın gibi konularda yetkinliklerini arttırmak üzere çalışmalar yürütüyoruz. Türkiye'nin büyük çoğunluğu birinci derece deprem bölgesinde. Bu nedenle deprem bilinci büyük önem taşıyor. Her birey kendini depremin zararını azaltma konusunda yeterince donanımlı hale getirirse, ülkemizdeki acı tabloların bir nebze de olsa önüne geçebiliriz. Doğru bir afet eğitimi ile bireyler önemli oranda bilinçleniyorlar" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!