Kapıkule'den 24 saat canlı yayın

AVRUPA ülkelerinde yaşayan ve yaz tatili için aileleri ile işçiler Türkiye'ye gelmeye başladı. İşçilerin yoğun olarak kullandığı Kapıkule Gümrük Kapısı'na yoğunluğu gösteren ve her 5 saniyede güncellenen canlı görüntü aktaran kamera sistemi kuruldu.

Kapıkule'den 24 saat canlı yayın

 Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, Türkiye'de hatta dünyada gümrük sahasından canlı yayın yapan tek yer olduklarını belirterek, "Yolcularımız internet sitemize girerek sahayı görebilecek ve yoğunluğa göre hareket edebilecek" dedi.

Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte Avrupa ülkelerinde yaşayan çok sayıda işçi, aileleri ile birlikte anavatana gelmeye başladı. İşçiler, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Kapıkule, Hamzabeyli, İpsala, Pazarkule ve Dereköy Gümrük Kapıları'nı kullanarak Türkiye'ye giriş yapabiliyor. Gümrük sahalarında halen yoğunluk oluşmazken, Pazar gününden itibaren Türkiye'ye girişin artmasının beklendiği bildirildi.

KAMERA SİSTEMİ

Geçen yıllarda özellikle Kapıkule Gümrük Sahası'nda oluşan araç kuyruklarının önüne geçmek isteyen Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, uyarıcı olması amacıyla Kapıkule Gümrük Kapısı'nın giriş ve çıkışı,  gümrük sahası içindeki 4 ayrı noktaya canlı görüntü aktaran kamera sistemi kurdu. Türkiye'ye giriş ve çıkış yapacak olan yolcular, sahanın yoğunluk durumunu www.trakyagumruk.gov.tr adresine cep telefonları veya bilgisayarlarından takip edebilecek. 5 saniyede bir güncellenen kamera sitemi sayesinde, gümrük sahası içinde oluşan kuyrukların önünün kesilmesi planlanıyor.

Yolcu sezonunu başladığını belirten Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, şöyle dedi:

"Biz de hazırlık çerçevesinde geçen sene yaptığımız bir uygulama vardı, canlı istatistikleri internet sitemiz aracılığıyla yayınlıyorduk. Türkiye'de hatta dünyada ilk defa olarak bu uygulamayı ilerlettik ve Kapıkule'den canlı olarak görüntüleri internetten ve akıllı telefonlarından yolcularımız görebilecekler. İnternete girerek www.trakyagumruk.gov.tr linkimizden o an itibariyle Kapıkule'de Türkiye'ye giriş ve çıkış için bekleyen ne kadar araç varsa canlı olarak görebilecekler. Böylece yolcuları, Kapıkule'den mi, Hamzabeyli'den yada diğer gümrük kapılarından gideceklerine karar verebilecekler. Bugün itibariyle bu sistemi devreye soktuk."

FAR UYARISI

Bulgaristan'da gündüzleri de far yakma zorunluluğu olduğunu hatırlatan Yalçın, "İşçilerimize şunu da iletmek istiyorum. Bulgaristan'da araçların çoğuna farlarını açık ilerlemedikleri için trafik cezası kesilmiş. Bulgaristan'da trafikte farları açık ilerlesinler. Ayrıca Bulgaristan'da otoyol ücreti var. Bu nedenle de ceza ödeyenler olmuş. Otoyol fişlerini de almalarını öneriyoruz. Avrupa ülkelerinden tatil için vatandaşlarımız yola çıktı. Pazar gününden itibaren de gümrük sahalarında Türkiye'ye giriş yapan araç ve yolcu sayısının artacağını düşünüyoruz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Güllerin Savaşı 8. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Seksenler 122. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Diğer Yarım 12. bölüm fragmanı izle Kalp Hırsızı 2. bölüm fragmanı izle Ulan İstanbul 11. bölüm full izle, 01 Eylül 2014 Kaçak Gelinler 11. bölüm full izle, 01 Ekim 2014 Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Güzel Köylü 10. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014