Kapıkule'den 24 saat canlı yayın

AVRUPA ülkelerinde yaşayan ve yaz tatili için aileleri ile işçiler Türkiye'ye gelmeye başladı. İşçilerin yoğun olarak kullandığı Kapıkule Gümrük Kapısı'na yoğunluğu gösteren ve her 5 saniyede güncellenen canlı görüntü aktaran kamera sistemi kuruldu.

Kapıkule'den 24 saat canlı yayın

 Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, Türkiye'de hatta dünyada gümrük sahasından canlı yayın yapan tek yer olduklarını belirterek, "Yolcularımız internet sitemize girerek sahayı görebilecek ve yoğunluğa göre hareket edebilecek" dedi.

Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte Avrupa ülkelerinde yaşayan çok sayıda işçi, aileleri ile birlikte anavatana gelmeye başladı. İşçiler, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Kapıkule, Hamzabeyli, İpsala, Pazarkule ve Dereköy Gümrük Kapıları'nı kullanarak Türkiye'ye giriş yapabiliyor. Gümrük sahalarında halen yoğunluk oluşmazken, Pazar gününden itibaren Türkiye'ye girişin artmasının beklendiği bildirildi.

KAMERA SİSTEMİ

Geçen yıllarda özellikle Kapıkule Gümrük Sahası'nda oluşan araç kuyruklarının önüne geçmek isteyen Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, uyarıcı olması amacıyla Kapıkule Gümrük Kapısı'nın giriş ve çıkışı,  gümrük sahası içindeki 4 ayrı noktaya canlı görüntü aktaran kamera sistemi kurdu. Türkiye'ye giriş ve çıkış yapacak olan yolcular, sahanın yoğunluk durumunu www.trakyagumruk.gov.tr adresine cep telefonları veya bilgisayarlarından takip edebilecek. 5 saniyede bir güncellenen kamera sitemi sayesinde, gümrük sahası içinde oluşan kuyrukların önünün kesilmesi planlanıyor.

Yolcu sezonunu başladığını belirten Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, şöyle dedi:

"Biz de hazırlık çerçevesinde geçen sene yaptığımız bir uygulama vardı, canlı istatistikleri internet sitemiz aracılığıyla yayınlıyorduk. Türkiye'de hatta dünyada ilk defa olarak bu uygulamayı ilerlettik ve Kapıkule'den canlı olarak görüntüleri internetten ve akıllı telefonlarından yolcularımız görebilecekler. İnternete girerek www.trakyagumruk.gov.tr linkimizden o an itibariyle Kapıkule'de Türkiye'ye giriş ve çıkış için bekleyen ne kadar araç varsa canlı olarak görebilecekler. Böylece yolcuları, Kapıkule'den mi, Hamzabeyli'den yada diğer gümrük kapılarından gideceklerine karar verebilecekler. Bugün itibariyle bu sistemi devreye soktuk."

FAR UYARISI

Bulgaristan'da gündüzleri de far yakma zorunluluğu olduğunu hatırlatan Yalçın, "İşçilerimize şunu da iletmek istiyorum. Bulgaristan'da araçların çoğuna farlarını açık ilerlemedikleri için trafik cezası kesilmiş. Bulgaristan'da trafikte farları açık ilerlesinler. Ayrıca Bulgaristan'da otoyol ücreti var. Bu nedenle de ceza ödeyenler olmuş. Otoyol fişlerini de almalarını öneriyoruz. Avrupa ülkelerinden tatil için vatandaşlarımız yola çıktı. Pazar gününden itibaren de gümrük sahalarında Türkiye'ye giriş yapan araç ve yolcu sayısının artacağını düşünüyoruz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

YGS sınavı ne zaman yapılacak?
YGS başvuru ne zaman yapılacak?
Arka Sokaklar 327. bölüm fragmanı izle
Not Defteri 5. bölüm full izle, Not Defteri son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Not Defteri 5. bölüm fragmanı izle, 23 Nisan 2014
Kara Para Aşk 7. bölüm full izle, Kara Para Aşk son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Kara Para Aşk 7. bölüm fragmanı ve özeti izle 23 Nisan 2014
Ankara'nın Dikmen'i 7. bölüm full izle, Ankara'nın Dikmeni son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Ankara'nın Dikmen'i 7. bölüm fragmanı ve özeti izle
Kızılelma 15. bölüm full izle, Kızılelma son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Kızılelma dizisi 15. bölüm fragmanı izle 23 Nisan 2014
Sevdaluk 16. bölüm full izle, Sevdaluk son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Sevdaluk 16. bölüm fragmanı ve özeti izle 23 Nisan 2014
Hıyanet Sarmalı 27. bölüm full izle, Hıyanet Sarmalı son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Hıyanet Sarmalı 27. bölüm fragmanı izle 23 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm full izle, Muhteşem Yüzyıl son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm fragmanı ve özeti izle, 23 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm 2. fragmanı izle
Medcezir 32. bölüm fragmanı izle
Güneşi Beklerken 42. bölüm fragmanı full izle
Beni Böyle Sev 57. bölüm fragmanı izle, 28 Nisan 2014
Benim İçin Üzülme 54. bölüm full izle, Benim İçin Üzülme son bölüm izle, 22 Nisan 2014