Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kapalı pazar meydan oluyor

Ünye'de 'köylü pazarı' olarak inşa edilen ancak daha sonra kapalı pazara dönüştürülen alan meydan olacak.

Kapalı pazar meydan oluyor

İstanbul'da düzenlenen Yerel Yönetimler Çalıştayı'nda konuşan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ünye Pazaryeri mevkisinin büyük bir meydana dönüştürüleceğini söyledi. Ünye'den 5 günlük Bursa - İstanbul gezisi için yola çıkan mahalle ve köy muhtarları, gezinin sona ermesi ile İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in elinden katılım belgesini aldı. Belge takdiminde konuşan Bakan Şahin, Ünye Pazaryeri mevkisinin büyük bir meydana dönüştürüleceğinin müjdesini verdi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zeytinburnu Dinlenme Tesisleri'nde gerçekleştirilen programa İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in yanı sıra Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Av. Ahmet Çamyar, İl Genel Meclis Üyelerinden Fahri Şahin, Ali Özkan ve Hüseyin Tavlı, mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Şehir düzeni hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Şahin, yolu işgal edenlerin büyük günah işlediğini söyledi. Şahin konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Maalesef evlerimizin arası dar, neredeyse iki apartmanın balkonları birbirine değiyor. Şehirler hava alamaz hale geldi. Bu yapılan hatayı biz şu anda kentsel dönüşüm ile gideriyoruz. Hepimizin bildiği birçok günah vardır. Bence yolu işgal edenlerde çok büyük günah işliyor. Ancak vatandaşların bu konuda duyarlı olması gerekiyor. Mesela köyler bu konuda bir an önce normalleşmeli. Daha büyük hatalar olmadan köylümüz yanlış düzende bina veya ev yapmamalı. Geçtiğimiz günlerde İtalya'ya gitme fırsatım oldu. Orada gördüğüm, geniş meydanlar şehre nefes aldırıyordu. Bu konu gerçekten önemli. Daha önce Ünye'de bulunan Pazaryeri mevkisinin yıkılıp yerine ne yapılması gerektiğini düşünüyorduk. İtalya'ya gittiğimde ben kararımı verdim. Orası Ünye Cumhuriyet Meydanı gibi büyük bir meydan olmalı ve şehrimiz nefes almalı."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!