Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kanada'ya gidecekler dikkat

Kanada Dışişleri Bakanlığı'nın aralarında Ankara'nın da bulunduğu dünyadaki önemli vize merkezlerinin 15'inde Pazartesi günü grev başlayacak.

Kanada'ya gidecekler dikkat

 

Kanada Profesyonel Yurtdışı Hizmet Görevlileri Derneği ile hükümet arasında bir süredir devam eden görüşmelerde anlaşma sağlanamaması üzerine, alınan grev kararı Ankara, Abu Dabi, Pekin, Kahire, Delhi, Chandigarh, Hong Kong, Londra, Manila, Mexico City, Moskova, Paris, Riyad, Sao Paulo ve Şangay'da pazartesi günü uygulanmaya başlanacak.

VİZE MERKEZİNDE GREV

Dernekten yapılan açıklamada, grev süresince vize hizmetlerinin tamamen durdurulmayacağı açıklansa da ülke ekonomisi için hayati önemi olan bu merkezlerde vize işlemi yapılmayacağı ileri sürülüyor. Kanada Profesyonel Yurtdışı Hizmet Görevlileri Derneği, Dışişleri Bakanlığında aynı işi yapan görevlilerle üyeleri arasında ücret uçurumu olduğunu öne sürerek "eşit işe eşit ücret" sloganıyla maaşlarına iyileştirme istiyor.

EĞİTİM SEKRTÖRÜNÜ DE OLUMSUZ ETKİLEYECEK

Diplomatik misyon görevlilerinin grevi turizm sektörü kadar, milyarlarca dolarlık Kanada uluslararası eğitim sektörünü de olumsuz etkileyecek. Ülkeye uluslararası öğrenci statüsüyle gelmek isteyen binlerce öğrencinin, eylül ayında başlayacak yeni eğitim-öğretim sezonu için

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!