Kanada turizm dergisinden Türkiye çağrısı

Kanada'da haftalık yayımlanan turizm dergisi Travelweek okurlarına çağrıda bulunarak, "Ülkenin ve denizlerinin sunduğu zenginlik ile Türkiye, 2018-2019 döneminde yükselen bir destinasyon." değerlendirmesinde bulundu.

Kanada turizm dergisinden Türkiye çağrısı

Derginin son sayısının kapağında "Türk turizmi yükseliyor" başlığıyla  manşete çekilen haberde, ülke ekonomisinde son dönemde yaşanan gelişmelerin, tur  operatörleri ve turistlerin ilgisini artırdığı vurgulandı.

Yabancı turistlerin, artan sayılarla Türkiye'ye geri döndüklerine  dikkat çekilen haberde, "Ekonomide bir resesyon ihtimali olsa da geçmişteki  örneklerin gösterdiği gibi, ekonomik sorunların arttığı zamanlarda daha ucuz  fiyatlardan istifade etmek isteyen turistlerin sayısı da artıyor." yorumu  yapıldı.

Türkiye'ye giden Kanadalı sayısı artıyor

Haberde, Temmuz 2018 rakamlarıyla Türkiye'ye giden turist  sayısının, 2017'nin aynı dönemine kıyasla yüzde 11,74 artarak 21 milyon 639 bin  802'ye ulaştığı kaydedildi.

Bu rakama, Ocak-Temmuz 2018 döneminde Türkiye'ye seyahat eden 59 bin  893 Kanadalının da dahil olduğu belirtilen haberde, "Bu rakam 2017'nin aynı  dönemine göre yüzde 33,78'lik bir artışı teşkil ediyor. Artan bu rakamlar ve  oranlar, turist sayısının  yüzde 23 düşmesine yol açan başarısız bir darbe  girişimi ve bazı terör eylemlerinin yaşandığı 2017 öncesine göre keskin bir tezat  oluşturuyor." ifadelerine yer verildi.

"Türkiye benzersiz turizm ürünlerine sahip"

Dünya Turizm Örgütü Pazar Eğilimleri ve Rekabetçilik Bölümü Başkanı  Sandra Carvao'nun Türk turizmiyle ilgili değerlendirmelerini de paylaşan dergi,  Rus pazarının tekrar geri alınması, tanıtım faaliyetleri ve yeni altyapı  yatırımlarındaki gelişmelerin bu büyümeye katkıda bulunduğuna değindi.

Carvao, Travelweek'e, "Türkiye; kültürü, tarihi, şehirleri, güneş ve  deniziyle geniş bir yelpazeye yayılan, benzersiz turizm ürünlerine sahip ve  turizmin sağladığı imkanlarını sürekli olarak çeşitlendirmeye devam eden bir  ülke." açıklamasını yaptı.

"Türkiye güvenli bir ülkedir"

Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Selçuk Ünal da Travelweek'e konuyla  ilgili yaptığı açıklamada, 2017'de turizmde kazanılan ivme ile 2018 ve ilerisinin  olumlu göründüğüne dikkati çekti.

Büyükelçi Ünal, seyahat acentelerine, Türkiye'nin güvenli bir ülke  olduğunu ve son iki yılda sivillere yönelik belli başlı hiçbir terör eyleminin  yaşanmadığını belirtti.

Döviz kurlarındaki değişikliklerin tüm turizm merkezlerindeki  fiyatları bir yıl öncesine göre daha uygun hale getirdiğini kaydeden Ünal,  "Türkiye daha fazla Kanadalıyı ağırlamaya hazır. Tarihin derinliklerine giden  şehirleri, kumsalları ve doğal güzellikleriyle Türkiye tüm ziyaretçilere  benzersiz tatil imkanları sunuyor." açıklamasında bulundu.

Rezervasyonlar yüzde 214 arttı

Derginin haberinde görüşlerine yer verilen tur operatörü Intrepid  Seyahat'in KuzeyAmerika Satış ve Müşteri Deneyimleri Müdürü Megan Bailey ise  küresel rezervasyonları bakımından 2017 ile karşılaştırıldığında 2018'de yüzde  214 gibi inanılmaz bir artış yaşadıklarını ve Türkiye'nin en hızlı büyüyen  destinasyonları olduğunu aktardı.

Bailey, "Bu, etkileyici bir büyüme. Mevcut rezervasyonlarımız  Türkiye'ye yönelik seyahat eğiliminin 2019'da hızlı bir biçimde yukarı çıkmaya  devam edeceğini gösteriyor. 2018'deki büyümeye uygun çerçevede 2019  rezervasyonlarımızda yüzde 300'e yakın bir  artış öngörüyoruz." değerlendirmesini  yaptı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!