Kamyonetin ezdiği üniversiteli Ece yaşama tutundu

Adana'da yedi ay önce üzerinden kamyonet geçen ve ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede 18 gün uyutulan Ece Çelik hayata tutundu. İbrahim Tatlıses'in tedavisindeki yöntem uygulanan Ece, aylar sonra ayağa kalkarak yürümeye ve konuşmaya başladı.

Kamyonetin ezdiği üniversiteli Ece yaşama tutundu

Adana'da 31 Temmuz 2017'de kamyonetin altında kalarak ağır yaralan ve hastaneye kaldırılan üniversite öğrencisi Ece Çelik'in hayatta kalabilmesi için doktorlar onu 18 gün boyunca uyuttu. Çelik'te beyin kanaması tespit edildiği için acil ameliyata alınarak kafatası kemiğinin bir parçası alınıp, beyne baskı yapmaması için karın boşluğuna konuldu.

Çelik, 18 gün boyunca bir dizi ameliyat daha geçirdi. Durumu çok ağır olan Çelik, 18'inci günden sonra uyandırıldı. Tedavisi bir süre daha devam eden Çelik, 35 günün sonunda hastaneden taburcu edildi. Ancak Çelik, taburcu olduğunda ne konuşabiliyor ne de yürüyebiliyordu. Çelik'e fizik tedavi ve ilaç tedavisi uygulandı. Beynine aldığı darbeden dolayı konuşması ve yürümesi çok zor olan Çelik, hem doktorların uyguladığı tedavi hem de kendi azmi sayesinde olaydan 7 ay sonra ayağa kalkarak yürümeye ve konuşmaya başladı. Çelik ve ailesi, yeniden yürüyüp konuşabildiği için çok mutlu.

TATLISES'İN TEDAVİSİNDEKİ YÖNTEM UYGULANDI

Ece Çelik'e Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses'e uygulanan beyin ameliyatı yapılmış, kafatasında hasar oluştuğu için kafatası kemiğinin bir kısmı alınarak karnına konmuştu. Beyin kanaması geçirdiği için uygulanan bu operasyona Çelik iyileştiği için son verildi. Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mazhar Özsoy, Çelik'in karnına koyduğu kafatası kemiğini çıkartıp yerine yerleştirdi.

'KOMA HALİNDE GELDİ, BİLİNCİ KAPALIYDI'

Yrd. Doç. Dr. Özsoy, Çelik'in hastaneye koma halinde geldiğini ve bilincinin de kapalı olduğunu anımsatarak, "Beyin kanaması vardı onu boşalttık daha sonra beyindeki şişme nedeniyle kafatası kemiğini çıkarıp ve karın zarı üzerine koyduk. Bu bir ekip işi sadece biz doktorlarla olacak bir şey değil bu ekibin başında Ece'nin kendisi var. Ece kendi azmi ve isteğiyle tekrar hayata döndü. Yeniden konuşmaya ve yürümeye başladı, iyileşmesinin sonunda o kemiği de yeniden yerine koyduk. Durumu iyi. Geziyor, konuşuyor ve dolaşıyor. Hayatına çok rahat devam edebiliyor" dedi.

Ece Çelik'e çarptığı ileri sürülen İbrahim D. önce serbest kalmış, sonra ev hapsi verilmiş, daha sonra ise tutuklanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!