KAMU BİNALARINA YANGIN UYARISI

Bursa Valisi Şahabettin Harput, 9 hastanın öldüğü Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'ndeki yangının ardından 130 hastane, yurt ve yuvanın yangın denetiminden geçirildiğini, ilk denetimde kurumların yüzde 80'inde aksaklıkların giderildiğini, gidermeyen yüzde 20'lik kısmın ise uyarıldığını söyledi.

KAMU BİNALARINA YANGIN UYARISI

Uyarılara rağmen gerekli düzenleme yapmayanlara yasal işlem başlatılacağını anlatan Vali Harput, "Denetimlerimizi sıklaştıracağız" dedi.
Bursa Valisi Şahabettin Harput, makamında düzenlediği basın toplantısında denetimler hakkında bilgi verdi. Vali Harput, Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde 9 kişinin öldüğü yangın sonrası denetimlere hız verildiğini ifade ederek, "Benzer sıkıntıların bir daha yaşanmaması için düğmeye baktık. 113 noktada denetim yaptık. Bu toplu yaşam merkezlerinde bir hayli eksiklikler gördük. İlk denetimde uyardığımız kurumların yüzde 80'i aksaklıkları giderdi. Gidermeyen yüzde 20'lik kısım ise uyarıldı. Buna rağmen hala
düzeltmeyenlere gerekli yasal işlem yapılacak. Denetimlerin azalması bazı kurumlarda rehavet oluşturabiliyor. Bu nedenle sık sık denetimlere devam edeceğiz. Denetim ekiplerinde konularında uzman isimler yer alıyor. Hastanelerimiz ve yurtlarımız yangın noktasında geniş çaplı denetime tabi tutuldu" diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!