Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kameraya yön değiştirten dayak

Filistin'in Batı Şeria bölgesinde bir Filistinlinin, İsrail askerleri tarafından darp edildiği görüntüler tartışma yarattı. Askerler, Filistinli genci darp ettiği sırada kamera aniden başka bir noktayı gösteriyor. Kameranın yönünün bilinçli olarak değiştirildiği iddia edildi.

Kameraya yön değiştirten dayak

İsrail basını, Batı Şeria'da gözaltına alınan bir Filistinlinin, İsrail askerleri tarafından darp edildiği görüntüleri tartışıyor.

Geçtiğimiz Nisan ayı sonunda Batı Şeria'nın El Mazra El Şarkiye köyünde İsrailli askerler, Filistinli Muhammed Daar Saad'ı gözaltına alırken darp ediyor.

Askerlerin, Filistin vatandaşını darp ettiği sırada bir güvenlik kamerası kayıtta ancak darp olayı devam ederken, kamera aniden yön değiştiriyor ve başka bir noktayı göstermeye başlıyor. Kameranın çektiği görüntülerde, bir İsrail askeri, Filistinli Muhammed Daar Saad'ı yerde sürükleyerek, tekme atıyor. Daha sonra iki asker daha olay yerine giderek, Filistin vatandaşını birlikte darp etmeye devam ediyor.

İsrailli insan hakları örgütü B'Tselem, İsrailli askerlerin, Filistinliyi darp etmek için bilinçli bir şekilde kameranını yönünü değiştirdiğini ileri sürdü. B'Tselem görüntülerin bilinçli bir şekilde savcılığa ulaştırılmadığı da iddia edildi.

Darp etme görüntülerinin ortaya çıkması sonrasında İsrail askeri savcılığı, Filistinli Muhammed Daar Saad'ın askerlere taş attığı suçlamasını geri çekti. Filistin vatandaşı Saad yaklaşık bir ay gözaltında tutuldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!