Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kamalak partisinin iftar yemeğine katıldı

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Şu an yeryüzünde 60 İslam ülkesi vardır. Ama ne yazık ki bunların hiçbirisi gerçek anlamda bağımsız değildir" diye konuştu.

Kamalak partisinin iftar yemeğine katıldı


 

Saadet Partisi İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğine Genel Başkan Mustafa Kamalak ve Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç katıldı. Kaynaklar Birlik Otel'de düzenlenen iftar yemeği, okunan ezan ve İl Müftüsü Profesör Doktor Ramazan Muslu'nun yaptırdığı duayla başladı. Yemeğin ardından cemaatle akşam namazı kılındı.

Daha sonra kürsüye çıkan Mustafa Kamalak, "Şu an yeryüzünde 60 İslam ülkesi vardır. Ama ne yazık ki bunların hiçbirisi gerçek anlamda bağımsız değildir. Acı ama gerçek budur. İkinci tespit hiçbir İslam ülkesi kendi sınırlarını çizmiş değildir. İslam coğrafyasını adeta kabristan gibi adına sınır dedikleri mezar taşlarıyla böldüler. Ellerimize de kendi ürettikleri silahları yüksek fiyatlarla sattılar. Amerika Birleşik Devletleri 2010 yılında senatoya sunmuş olduğu rapora göre, 21 milyar dolarlık silah satmıştır. Arap Baharı denilen olayların kızıştığı 2011 yılında ise, dünya ekonomik krizle mücadele ederken büyük dostumuzun, stratejik ortağımızın Amerika Birleşik Devletleri'nin satmış olduğu silahların parasal tutarı bir yıl öncesine nispetle üçe katlanmış ve 66 milyar 400 milyon dolara ulaşmıştır. Amerika Birleşik Devletleri acaba bu silahları Rusya'ya mı sattı. Japonya'ya, Almanya'ya, İngiltere'ye, Fransa'ya mı sattı. Böyle bir ihtimal var mı ? Peki kimlere satmış olabilir bu silahı? İslam ülkelerine Müslümanlara mı?" diye konuştu.

Ayrıca Kamalak, Türkiye'nin çeşitli yerlerine yerleştirilen patriotlar için "O silahların kontrolü de tetiği de sizde değil, ateşleme yetkisi de sizde değildir. Gavur kimi isterse onu vuracak" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!