Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kalın: Türkiye için IMF günleri geride kaldı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Kalın: Türkiye için IMF günleri geride kaldı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kabine toplantısına ilişkin açıklama yapıyor.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Türkiye'nin seçimlerden sonra IMF'ye gideceği rivayetleri var. Bunlara vatandaşlarımız inanmasınlar. Türkiye'nin IMF'yle ne seçimden sonra ne de seçimden sonra bir teması olmayacaktır. Türkiye için IMF günleri geride kaldı" dedi.

Yunanistan Başbakanı Çipras'ın yarın Türkiye'ye yapacağı ziyaretle ilgili de konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın "(Çipras'ın açıklamaları) Yaklaşımlarının pozitif ve iyi niyetli olduğunu göstermektedir. Yarınki görüşmelerin bu çerçevede gerçekleşeceğine inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Akdeniz'de doğalgaz arama çalışmalarıyla ilgili de konuşan İbrahim Kalın, "Türkiye'yi Antalya körfezine hapsetmeye çalışan yaklaşımların kabul edilebilir olmadığını ifade etmek istiyorum" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın konuşmasından satırbaşları şöyle: 

"(IMF iddiası) Bunlar tamamen Türk ekonomisiyle ilgili algıyı bulandırmaya dönük algı operasyonlarıdır. Bu operasyonların nereden yapıldığını da az çok tahmin ediyoruz ve nerelerden geldiğini de görüyoruz. Bunların izlediğimizi de bir kez daha ifade etmek istiyoruz."

"ABD ile Suriye'de güvenli bölgeyle ilgili müzakereleri devam ediyor. ABD'deki ilgili birimler konuyu bulandırıyor."

"Münbiç yol haritasının çoktan hayata geçirilmiş olması gerekiyordu. Oyalama taktiklerinin kimseye bir faydası olmayacaktır."

"İki müttefik olarak artık yol haritasının ivedilikle, daha fazla gecikme olmadan hayata geçirilmesi hem ikili ilişkilerimiz hem bölgenin güvenliği hem de Suriye'deki süreç açısından büyük önem arz ediyor."

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabine toplantısı saat 15.30'da başladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!