Kalem hatası 3 milyon TL'ye mal oldu!

Manisaspor, 2007-2008 sezonunun devre arasında Holosko'yu 5 milyon euro+Burak Yılmaz ile Koray Avcı'nın bonservisleri karşılığında Beşiktaş'a satmıştı.

Kalem hatası 3 milyon TL'ye mal oldu!

Yıllar sonra Holosko'nun menajerlik şirketine 672 bin 918 euro ödeme yapılması mahkemece kararlaştırılmıştı. Ankara temaslarından kaynak bulduğu öne sürülen Başkan Abdullah Mergen'in, faiziyle birlikte 2 milyon 980 bin TL'yi bulan borcu bitirmek için girişimlerini resmen başlattığı kaydedildi. Bu yüklü miktardaki borcun altında ilginç bir detay ortaya çıktı.

MERGEN: "SÖZLEŞME YAPMAYI BİLMİYORLAR"

Manisaspor'un zamanında yapılan kalem hatası yüzünden 3 milyon TL'ye yakın menajerlik ücreti ödemek zorunda bırakıldığını kaydeden Başkan Abdullah Mergen, "Bu oyuncunun menajerlik şirketi ile yapılan anlaşmada, '6 milyon euronun üzerinde oyuncu satılırsa yüzde 10'u menajerine ödenecektir' diye bir protokol yapılıyor. Ama transfer 5 milyon euroya yapılıyor. O zamanki yöneticiler, aynı sözleşmeye protokol yaparak +2 oyuncu verilecektir' demişler. Halbu ki iki ayrı sözleşme yapılsaydı hiçbir sorun çıkmayacaktı. 5 milyon euro için ayrı, iki futbolcu için ayrı sözleşme yapılmadığı için oyuncunun avukatı da bunu bir şekilde ispatlamış. Burak Yılmaz ve Koray'ın o zamanki piyasa değerleri üzerinden hareket ederek transferi 6.2 milyon euroya kadar ispatlamış. Otomatikman bu rakam faizlerle birlikte 2.980 milyon TL'ye çıktı. O dönem Burak ve Koray'ı karıştırmadan '5 milyon euroya satıldı' dense bile bir şey olmazdı. Yöneticilerin tamamen kalem hatasından dolayı ciddi miktarda para ödemek durumunda kaldık. Sözleşme yapmasını bilmiyorlar. Makukula-Benfica-Iwanski hariç sadece transfer yasağı ve Holosko menajerlik ücreti kalemi 5.7 milyon TL'yi buluyor. Sadece iki kalem bu. Yazıklar olsun" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!