KALELİ: BU KARAR ADİL DEĞİLDİR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli, maç öncesi çıkan olaylar nedeniyle iptal edilen Bursaspor-Beşiktaş maçına ilişkin olarak Türkiye Futbol Federasyonu'nun verdiği cezaya ilişkin olarak, ''Bursaspor adil olmayan izahsız bir kararla karşı karşıyadır'' dedi.

KALELİ: BU KARAR ADİL DEĞİLDİR

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Senae Kaleli, CHP Bursa İl Başkanı Erhan Sevimli, CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel ve milletvekili adaylarıyla birlikte Bursaspor'a TFF'nin verdiği cezaya ilişkin nezaket ziyaretinde bulundu.
özlüce Tesisleri'nde gerçekleşen ziyarette CHP heyetiniBursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı, yöneticiler Öztürk Yazıcı, Mehmet Kara, Mustafa Yedikardeş, Zekeriye Ünaldı, Şentürk Turan ve İrfan Koç karşıladı.
Sena Kaleli, ziyarette yaptığı konuşmada, Bursaspor'un Bursa'Da doğan, doyan herkesin ortak değeri olduğunu söyledi.
TFF'nin Bursaspor'a saha dışı olayları nedeniyle oynanmadan iptal eden Beşiktaş maçıyla ilgili olarak çok ağır ve haksız bir ceza verdiğini ifade eden Kaleli, ''Bursaspor adil olmayan izahsız bir kararla karşı karşıyadır. Bursaspor'un sporla ilgili kötü bir sicili yoktur. Bu, Türkiye-Ermenistan maçında tescillenmiştir. Ermenistan takımı ve taraftarları Bursa'da gayet centilmence ağırlanmıştır'' diye konuştu.
Kaleli, Türkiye-Ermenistan maçında iletişim sorunu yaşanmadığı için olay çıkmadığını ifade ederek, şöyle devam etti:
''Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesi taraftar liderleriyle görüşülmediği, taraftar psikolojisi bilinmediği için olaylara göz göre göre adeta davetiye çıkarılmıştır. Bu olayların tüm yükünü tamamen taraftarlara yükleyemeyiz. Mobese kameraları izlenerek kimin ne yaptığı tespit edilir, suçlu tespit edilir, cezasını çeker... Ancak buna sebebiyet veren, zemin hazırlayan, öngörüsüz, plansız anlayış ceza almayacak. Her zaman olduğu gibi birileri suçlanacak ancak yöneticiler, idareciler buradan nasibini almayacaklar. Olaylardan ve verilen cezadan tüm Bursa zarar görmüştür. Bursa'nın ekonomisi zarar görecektir. Hiç adil ve haklı bir karar çıkmamıştır. Biz bu olayın takipçisi olacağız. Her zaman olduğu gibi Bursaspor'un yanında olacağız.''

Bursaspor'un centilmenlik açısından, sporda şiddete karşı olan ve dürüstlüğüyle, centilmenliğiyle, saha içinde ve saha dışında değer bulup, federasyon tarafından da bu özellikleri tescil edilmiş bir kulüp olduğunu belirten eski bakan ve CHP Milletvekili adayı Turhan Tayan ise, "Kulübümüz bu konuda sabıkalı bir kulüp değildir. Kulübümüzün saha dışındaki olaylardan dolayı böyle bir cezaya spor
tarihinde görülmemiş bir cezaya muhatap edilmesini üzüntüyle karşılıyoruz. Salı günkü basın toplantımızda ifade etmiştik. 5 ay önce yaşanmış acı olaylar henüz daha mürekkebi bile kurumadan böylesine bir kararın alınması ve misafir takım taraftarının Bursa'da kabul edilmesi kararının alınması, beraberinde bir takım riskleri getirmiştir. Bu riski görmeyen, anlamayan, bu fotoğrafı çekemeyen idareciler maalesef bu riskle Bursa'yı baş başa bırakmışlardır" dedi.
CHP İl Başkanı Erhan Sevimli de Bursaspor'un hiçbir siyasi partinin olamayacak kadar büyük bir camia olduğunu ifade etti.
CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel de tüm Bursalılar'ı TFF'nin verdiği kararı protesto etmek amacıyla yakalarında siyah kurdele taşımaya davet etti.
Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı, ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduklarını bildirdi.
Ziyareti gerçekleştirilen CHP heyetine Bursaspor tarafından yeşil-beyazlı atkı hediye edildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!